شهرستان ها

امنیت برای مردم سیریک از نان شب واجب تر است

سیریک- امام جمعه سیریک گفت: مردم سیریک مشکلات زیادی به جان خریدند ولی قید امنیت مرزها را نزدند زیرا امنیت برای آنها مهم است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محسن سالاری در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان سیریک، با اذعان به اینکه، امنیت اولویت مردم مرزنشین سیریک است، اظهارداشت: مرزنشینان سیریکی با وجود مشکلات زیادی که دارند، ولی همه را به جان خریدند، زیرا امنیت برای آنها مهم است.

در ادامه امام جمعه جدید شهرستان سیریک بیان کرد: سیریک را جامانده، محروم، مظلوم، ناشناخته می‌بینیم و آنچه تا کنون انجام گرفته ناکافی است.

حجت الاسلام سالاری عنوان کرد: شهرستان سیریک با این همه پتانسیل‌های عظیم در کنار محرومیت‌ها آن هم با این همه مواهب الهی زیبنده نیست که آب شرب نداشته باشد.

وی راه نجات کشور عمل کردن جهادی با روحیه انقلابی عنوان کرد و افزود: برای تحقق این راه، توجه به گام دوم انقلاب است. روی میز همه مدیران باید نسخه گام دوم انقلاب باشد.

سالاری با بیان اینکه اصل نظام و معنویات امام خط قرمز بنده است، افزود: دست بیعت خواهم داد و دست بیعت خواهم گرفت. خط بندی، جناح بندی سیاسی مذهبی نیز برایم قابل قبول نیست و با این چنین موارد نیز برخورد می‌کنم.

وی گفت: اهل سنت نه تنها برادر بلکه پاره تن خودم می دانم من به عنوان امام جمعه شیعه و سنی این شهرستان هستم، پس خدمت گذار همه مردم هستم.

وی با بیان اینکه نماز جمعه پناهگاه است، تصریح کرد: قوت نماز جمعه، می‌تواند قوت شما تلقی شود، سنگر نماز جمعه را هیچگاه خالی نکنید.

حجت الاسلام سالاری بیان کرد: اگر این پایگاه تضعیف شود، همه ما ضعیف دیده می‌شویم.

در ادامه به سالگرد شهادت امام حسن عسکری علیه السلام پرداخت و گفت: این امام (ع) زمینه برای غیبت حضرت مهدی (عج) ایجاد کرد. جوان یاوری و جوان باوری از دیگر اهدافی بود که این امام دنبال می‌کردند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا