شهرستان ها

تعداد بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد به ۶۵۲ تن رسید

یزد- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از بستری ۱۱۰ بیمار مشکوک به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه خبر داد و گفت: آمار بستری های کرونایی در یزد به 652 نفر رسید.

ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال حاضر ۵۹۰ بیمار مشکوک به کرونا در بخش‌های بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۱۰ بیمار به دلیل حاد بودن شرایط در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: همچنین ۶۲ بیمار مشکوک در بخش اورژانس بیمارستان‌ها منتظر تعیین تکلیف هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد بیان کرد: با احتساب بیماران بستری در بخش‌ها و اورژانس، بستری‌های مشکوک به کرونا در استان به ۶۵۲ تن رسیده است.

سلمانی تاکید کرد: هر چند بر اساس اعلام سامانه ماسک وضعیت شهرستان اردکان زرد و اشکذر نارنجی اعلام شده است ولی تعداد بیماران مبتلا و بستری‌های این دو شهرستان هم مانند سایر شهرستان‌های استان روند صعودی دارد و نیاز است همچنان رعایت ملاحظات بهداشتی به صورت حداکثری مورد توجه هم استانی‌های عزیز قرار گیرد.

وی یادآور شد: سایر شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به تعطیلات پیش رو، از هم استانی‌ها خواست؛ در شرایط فعلی از سفر و دورهمی های دوستانه و خانوادگی جدا پرهیز کنند و در صورت حضور در اجتماعات، استفاده از ماسک، شست و شوی دست‌ها و فاصله اجتماعی حداقل یک و نیم متر را رعایت کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا