سیاسی

برخی در لوای جوانگرایی، جوانان متعبد را در کنار خود می‌نشانند


یک استاد دانشگاه با بیان اینکه جوان‌گرایی قلب واقعیت شده است، گفت: برخی، مهره‌های کم‌سن و سال وابسته به خودشان را در کنار خود قرار داده‌اند تا کماکان قدرت خودشان محفوظ باشد.


به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، نشست راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، از سوی انجمن علمی انقلاب و با حضور جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه در محل موزه عبرت برگزار شد. 

در این نشست، مصطفی یوسفی استاد دانشگاه، توجه به جوانان در بیانیه گام دوم را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه جوان‌گرایی قلب واقعیت شده است، گفت: برخی، مهره‌های کم‌سن و سال وابسته به خودشان را در کنار خود قرار داده‌اند تا کماکان قدرت خودشان محفوظ باشد.

وی با بیان اینکه برخی مفهوم جوان متعبد را جایگزین جوان متخلق کرده‌اند، گفت: این اتفاق در ادامه شکست پروژه جوان‌گرایی است و این آسیبی است که باید پیگیری شود.

یوسفی، پیش‌نیاز جوان‌گرایی را، پروژه جانشین‌پروری دانست و تصریح کرد: جوانی که در مضان آزمون و خطا قرار نگرفته، چون در کانتکست نسل اول‌ها بوده و ذیل او تعریف شده، جای آن فرد را می‌گیرد و این موضوع خطرناکی است.

وی پیشنهاد کرد پست‌های قائم مقامی و معاونت‌ها در اختیار جوانان قرار گیرد و در کنار هر مدیر نسل اولی،  یک جوان نسل دومی به‌عنوان معاون و قائم‌مقام وجود داشته باشد.

یوسفی، وجود نظام ارزیابی و پایش عملکرد جوانان جوانان را ضروری دانست و گفت: باید بتوانیم با رصد و ارزیابی عملکرد جوانان به آن‌ها امتیاز بدهیم و بدانیم چه جوانی را در چه قسمتی باید قرار دهیم. گاهی مشاهده می‌شود یک جوان پژوهشی را در جای عملیاتی و اجرایی قرار می‌دهند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا