بین الملل

نتایج تحقیق| قربانیان کرونا در آمریکا تا اواسط زمستان به ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد


بر اساس نتایج تحقیق یک دانشگاه آمریکایی قربانیان کرونا در این کشور تا اواسط زمستان به بیش از ۵۰۰ هزار نفر خواهد رسید.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، محققان آمریکایی روز جمعه هشدار دادند که امکان دارد قربانیان ویروس کرونا در این کشور تا ماه فوریه (بهمن) به ۵۰۰ هزار نفر برسند مگر آنکه تمامی آمریکایی‌ها از ماسک استفاده کنند.

این موضوع در حالی منتشر می‌شود که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا در حال رکورد زنی جدید است.

این تحقیق که توسط موسسه ارزیابی سلامت دانشگاه واشنگتن انجام شده برآورد کرده که همه‌گیری کرونا می‌تواند به گرفته شدن جان بیش از ۵۰۰ هزار آمریکایی تا ماه فوریه بیانجامد. در حال حاضر بیش از ۲۲۱ هزار آمریکایی جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

در این تحقیق ابراز نگرانی شده که هوای سرد زمستان باعث خواهد شد تا آمریکایی‌ها به فضای داخلی و بسته بروند که همین موضوع احتمالا باعث شیوع بیشتر ویروس خواهد شد به خصوص که این نگرانی نیز وجود دارد که مردم به اندازه کافی از ماسک استفاده نمی‌کنند.

با سردتر شدن هوا در آمریکاٰ موارد بستری و مرگ ناشی از کرونا در این کشور شتاب بیشتری گرفته است.

روز پنجشنبه ابتلای ۷۶ هزار و ۱۹۵ نفر به ویروس کرونا در آمریکا اعلام شد که نزدیک به رکورد روز ۱۶ جولای (۲۶ تیرماه) است که در آن تاریخ ۷۷ هزار و ۲۹۹ نفر ابتلای جدید به ویروس کرونا ثبت شده بود.

تا حالا تنها هند بوده که موارد ابتلای یک روز آن از آمریکا بیشتر بوده است. هند روز ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) از ابتلای ۹۷ هزار و ۸۹۴ نفر در این کشور به ویروس کرونا خبر داده بود.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا