شهرستان ها

۲۵۰۰نفر در صنعت مرغداری استان سمنان مشغول به کار هستند

سمنان- مدیرکل دامپزشکی سمنان با بیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ نفر در صنعت مرغداری استان به صورت مستقیم مشغول به کار هستند، گفت: ضریب اشتغال این صنعت بسیار بالا است.

حمیدرضا حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به وضعیت امروز صنعت مرغداری استان سمنان به مثابه یکی از قطب‌های پرورش مرغ در بین استان‌های کشور، بیان کرد: بیش از ۴۰۰ واحد انواع مرغداری گوشتی، تخم گذار و… در سطح استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه ضریب اشتغال این صنعت بسیار بالا است و لذا در این واحدهای تولیدی، دو هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم کار می‌کنند، بیان کرد: ظرفیت تولیدی واحدهای مرغداری استان ۱۳ میلیون قطعه است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری موجود در صنعت مرغداری استان است، تاکید کرد: بیش از دو سوم تولیدات مرغداری‌های استان اعم از مرغ و تخم مرغ به تهران و استان‌های دیگر صادر می‌شود و مازاد بر نیاز داخل استان است.

حسینی با بیان اینکه نهاده‌های طیور و غذای مرغ‌ها مهمترین دغدغه و مشکل مرغداران است، ابراز کرد: رفع مشکل مرغداری‌ها نیازمند یک عزم همگانی بین همه دستگاه‌های موجود در سطح استان است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا