شهرستان ها

محدودیت های کرونایی یک هفته دیگر در استان همدان تمدید شد

همدان – استاندار همدان از تمدید محدودیت های کرونایی در استان همدان برای یک هفته دیگر خبر داد و گفت: محدودیت های اعمال شده تا دهم آبان ماه اجرا می شود.

سیدسعید شاهرخی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد پیشگیری و درمان بیماری کرونا در استان همدان از امروز شنبه سوم آبان ماه محدودیت‌هایی در سطح استان همدان به مدت یک هفته برقرار است.

وی از تعطیلی سالن‌های سینما و تئاترها و مشابه آن و تعطیلی شهربازی‌ها، گیم نت‌ها و تفرجگاه‌ها خبر داد و گفت: تالارهای پذیرایی، باغ موزه‌ها و اماکن سیاحتی، فرهنگسراها، استخرهای شنا، خانه مسافرها و سوئیت های شهر و قهوه خانه‌ها و چایخانه‌ها نیز تعطیل خواهد بود.

شاهرخی با بیان اینکه نمازهای جمعه در شهرهای قرمز تعطیل و نمازهای جماعت نیز برگزار نمی‌شود، افزود: زیارتگاه‌ها، مساجد، تکایا و اماکن متبرکه نیز تعطیل خواهد بود و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه کلاس‌های دانشگاه‌ها و کلاس‌های آموزش و پرورش در تمام مقاطع تحصیلی و در تمامی شهرستان‌ها غیر حضوری خواهد بود، گفت: برنامه‌های آموزشی حوزه‌های علمیه، کانون‌های پرورش فکری کودکان و
نوجوانان، کتابخانه ها، آموزشگاه‌های هنری، مراکز علمی آزاد و زبان سراها نیز غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی از پلمب واحدهای متخلف در صورت عدم رعایت پروتکل بهداشتی سخن گفت و افزود: مهدهای کودک، مطب پزشکان، کلینیک‌های پزشکی، پاساژها، دفاتر پیشخوان دولت، مراکز خدمات الکترونیک قضائی و پلیس +۱۰، مراکز تعویض پلاک خودرو، مراکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، داروخانه‌ها و آزمایشگاه در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب می‌شود ضمن اینکه باشگاههای ورزشی با اخذ مجوز از اداره کل ورزش و جوانان امکان فعالیت دارند.

استاندار همدان با برقراری محدودیت تردد در آرامستان ها، ممنوعیت ملاقات در بیمارستانها و دورکاری کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای، مادران باردار و مادران شاغل در ادارات که دارای کودک زیر ۶ سال هستند اشاره کرد و یاداور شد: بر اساس نظر کارشناسان استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از حضور در مراکز شلوغ و سفرها غیر ضروری راه مقابله و کنترل ویروس کرونا در شرایط خاص فعلی است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا