ورزش

استقلال را کوچک کردند نیمکتش را بزرگ/ دلم برای مرفاوی می‌سوزد

پیشکسوت آبی پوشان گفت: استقلال را آنقدر کوچک کردند که یکی مثل امید نمازی برای ما استوری تمسخرآمیز می‌گذارد.

رضا رجبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: انسان در هر زمان به آموزش نیاز دارد و فوتبال و مربیگری هم از این قائده مستثنی نیست. من به همراه تعداد زیادی مربی ایرانی دیگر بر اساس قوانین کمیته آموزش در کلاس‌های حرفه‌ای مربیگری شرکت کردیم و مدرک آن را هم گرفتیم. گرچه الان تعدادی از ما بیکار هستند و در مقابل چند مربی که این مدرک را ندارند سرمربیگری می‌کنند، اما متاسفانه می‌بینیم آقای سرمربی که نتوانسته این دوره را بگذراند به طور کلی این مدرک را زیر سئوال می‌برد.

وی افزود: خیلی‌ها آمدند و خواستند این دوره را بگذرانند اما نتوانستند و رفتند. حالا همان‌ها به جای آنکه بگویند در آینده برنامه داریم که به این کلاس‌ها برویم می‌گویند ۱۰ سال است مربیگری کردیم وقت نکردیم سر کلاس برویم. در حالی که در همه این سال‌ها غیر قانونی مربیگری کردند و راحت بگویم به جای طی کردن دوره‌های مربیگری دنبال پول در آوردن از مربیگری بودند.

ملی پوش سابق فوتبال گفت: حالا که کمیته آموزش فدراسیون فوتبال پای کار آمده و می‌خواهد یک بار برای همیشه قانونش را جا بیندازد، باید از آن حمایت کرد. اما بعضی از مربیان بی مدرک جلوی کمیته آموزش جبهه گرفته و حتی کلاس‌ها را هم زیر سئوال می‌برند.

پیشکسوت آبی پوشان در خصوص نیمکت پر جمعیت استقلال بیان داشت: قبل از هر چیز این توضیح را بدهم که اگر انتقادی می‌کنم در راستای حمایت و سازندگی است و به هیچ وجه قصد تخریب ندارم. درباره نیمکتی که راس آن محمود فکری قرار گرفته باید بگویم که این نیمکت الکی شلوغ است و این نیمکت شلوغ در جریان مسابقات خود به خود تولید حاشیه می‌کند.

مربی پیشین آبی پوشان گفت: در کادر فنی که صمد و سیروس هستند فلسفه اضافه شدن فردی به اسم امید نمازی چیست؟ غیر از این است که حضور نمازی یک بار مالی هم روی دوش تیم می‌گذارد. اصلاً وقتی ما در کادر فنی یکی مثل صمد مرفاوی را داریم که خودش سرمربی همین تیم بوده و کوهی از تجربه است، اضافه کردن یک فرد دیگر چه معنایی دارد؟ فکری باید خودش را جای مرفاوی بگذارد و ببیند اگر در شرایط او بود و یک سرمربی فرد دیگری را اضافه می‌کرد چه حسی پیدا می‌کرد. واقعاً دلم برای صمد مرفاوی می‌سوزد.

وی اضافه کرد: استقلال را کوچک کردند و به جای آن نیمکت آن را گسترش دادند. کار به جایی رسیده که حالا یکی مثل امید نمازی برای ما استوری تمسخر آمیز می‌گذارد. این از سیاستگذاری اشتباه در این تیم نشات می‌گیرد.

رجبی در ادامه بیان داشت: وقتی من می‌گویم برای خودمان دشمن فرض درست می‌کنیم اشاره‌ام به این مسائل است. ما خودمان اشتباهاتی داریم که بیشتر از تبعیضی که وزارت ورزش قائل می‌شود به پیکر تیم مان لطمه می‌زند.

مدافع پیشین آبی پوشان بیان داشت: من قبول دارم که در بدنه دولت، صدا و سیما، وزارت ورزش و اسپانسرینگ هواداران پرسپولیس بیشتر هستند و تمایل به سمت آنها نسبت به استقلال سنگینی می‌کند. اما این چیز تازه‌ای نیست. همیشه همینطور بوده و همیشه با همین وضعیت استقلال قهرمان می‌شده و برتری‌اش را نسبت به دیگر تیم‌ها حفظ می‌کرده. در دهه ۶۰ هم همین تبعیض‌ها وجود داشت اما ما بدون بهانه جویی کارمان را می‌کردیم و قهرمان هم می‌شدیم.

وی تاکید کرد: مجموعه استقلال هم باید فکرش را از این مسائل خارج کرده و روی امور فنی تمرکز کند تا زمینه موفقیت و قهرمانی آنها فراهم شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا