ورزش

تکواندو بانوان در شرایط اضطرار/ پاسخگوی تمرینات بی‌برنامه کیست؟

خبر ابتلای دو عضو تیم ملی بانوان به کرونا درحالی منتشر شد که در چند مرحله تمرینات این تیم خارج از فدراسیون واکنشی از سوی سازمان تیم‌های ملی در پی نداشت.

به گزارش خبرنگار مهر، اردوی آماده سازی تیم ملی تکواندو قرار بود بعد از نزدیک به هشت ماه تعطیلی از ۲۸ مهرماه در خانه تکواندو آغاز شود که به دلیل ابتلای یک عضو کادر فنی و یک تکواندوکار لغو شد. این در حالی است که بانوان تکواندو می‌بایست خود را برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک آماده کنند.

نکته مهم اینکه همین تیم بانوان در چند هفته گذشته با دعوت سرمربی تیم از تکواندوکاران شاخص تیم ملی چون کیانی، پارسا، مؤمن زاده و … چند جلسه تمرین را در یکی از سالن‌های تکواندو کرج برگزار کرد که واکنش خاصی از سوی مسئولان فدراسیون به دنبال نداشت.

خبرگزاری مهر ۱۴ مهرماه ضمن اطلاع رسانی موضوع فوق، هشدار داد که در شرایط شیوع کرونا و اوج گیری این ویروس تکواندوکاران با این نوع تمرینات در معرض خطر ابتلاء قرار دارند. اینکه در زمان حضور تکواندوکاران در همان سالن، قبل، در جریان و بعد از تمرین مسائل بهداشتی رعایت شده بود یا خیر؟

حال که این اتفاق افتاده چه کسی پاسخگوست؟ البته که به قطعیت نمی‌توان گفت در جریان همان تمرینات برای ملی پوش پرامید ایران در راه کسب سهمیه و یکی از اعضای کادر فنی این مشکل پیش آمده، ولی وقتی می‌توان با رعایت کوچک‌ترین مسائل از بروز مشکل پیشگیری کرد، چرا باید بدون هماهنگی فدراسیون چنین برنامه‌هایی اجرایی شود؟

متأسفانه سرمربی تیم ملی پا را فراتر گذاشته و از تمرینات تکواندوکاران در صفحه شخصی خود فیلم منتشر می‌کند و مدعی است که همه پروتکل‌های بهداشتی رعایت شده، نتیجه همین می‌شود که الان شاهدش هستیم. اگر قرار بود تمریناتی زیر نظر کادر فنی برگزار شود، چرا بانوان از همان زمان که تمرین ملی پوشان مردان آغاز شد، وارد اردوی آماده سازی نشدند؟

افرادی که در هفته‌های گذشته سنگ رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تکواندو و لیگ را به سینه زده و مدعی بودند در باشگاه خود همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، با انتشار این خبر آیا حرفی برای گفتن خواهند داشت؟

این درست که زمان و مکان رقابتهای انتخابی المپیک مشخص نیست، ولی تیمی که نه اوزان خود را مشخص کرده و نه نفرات اصلی را برای حضور در این مسابقات انتخاب کرده، با این شرایط در وضعیت اضطرار قرار گرفته است و تنها زمان را از دست می‌دهد، برای رسیدن به اهداف بزرگ باید سخت تلاش کرد، و البته که از مربیانی استفاده شود که با چنین اقداماتی تمام برنامه ریزی ها را خراب نکنند.

در پایان باید عنوان کنیم که در شرایط فعلی و وضعیت قرمز اکثر شهرها می‌بایست رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از گذشته مدنظر قرار گیرد و رئیس فدراسیون باید به مسئله برگزاری تمرین خارج از فدراسیون ورود کند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا