شهرستان ها

محدودیت‌های کرونایی استان قزوین برای چهارمین هفته متوالی تمدید شد

قزوین – رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری ومقابله باکرونا استان قزوین گفت: به دلیل ادامه وضعیت قرمز کرونایی در کل استان، برای چهارمین هفته محدودیت‌هایی اعمال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، سید حسین بی نیاز عنوان کرد: تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، آموزشگاه‌های رانندگی و آموزشگاه‌های آزاد و غیردولتی کماکان تعطیل هستند و آموزش‌های آن‌ها به صورت مجازی است و ضرورتی برای آموزش‌های حضوری افراد وجود ندارد،

وی افزود: همچنین در صورت مهیا بودن شرایط فنی و هماهنگی با مسئولان واحدهای آموزشی در مدارس، معلمان مدارس و مربیان آموزشگاه‌ها می‌توانند نسبت به تدریس و ارائه آموزش به دانش‌آموزان و افراد از منزل اقدام نمایند.

بی نیاز با بیان اینکه تمامی تجمعات مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و مجامع عمومی تا اطلاع ثانوی کماکان ممنوع است، تصریح کرد: تالارهای پذیرایی به شرطی که ۷۰ درصد صندلی‌های خود را جمع آوری کنند، در صورت تهویه مناسب و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی با ۳۰ درصد ظرفیت می‌توانند فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه استخرهای سرپوشیده شنا کماکان غیرفعال است، گفت: فعالیت تمام سالن‌های بدن‌سازی و باشگاههای ورزشی دارای مجوز به ازای هر ۱۰ متر مربع یک نفر و حداکثر با ۲۰ نفر ظرفیت در هر باشگاه بلامانع است.
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری مقابله با کرونا استان قزوین ادامه داد: فعالیت رستوران‌ها و فست فودیها به صورت ارائه خدمات بیرون بَر به مشتریان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است.

وی افزود: آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی به صورت نوبت دهی تلفنی و حضوری انفرادی مشتریان در محل آرایشگاه با رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی تجهیزات بلامانع است.

بی نیاز در پایان بیان کرد: فعالیت قهوه خانه‌ها، کافه‌ها و چایخانه‌ها با ۳۰ درصد ظرفیت و رعایت اصول بهداشتی بلامانع است.

وی بیان داشت: آرامستان های استان فقط در مراسم تدفین اموات برای بستگان درجه یک حداکثر تا ۲۰ نفر باز هستند و روزهای پنج شنبه و جمعه هفته آتی نیز تعطیل می‌باشند و پذیرای عموم نخواهند بود.
بی نیاز در ادامه گفت: ساعات کار بانک‌های استان طبق روال گذشته و مطابق مقررات می‌باشد. جلسات اداری ضروری در سطح دستگاه‌های استان نیز با حضور حداکثر ۱۵ نفر و به مدت یک ساعت تشکیل گردد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: نظارت بر حُسن اجرای پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان برعهده فرمانداران و بخشداران محترم مناطق است که به صورت مرتب گزارش بازدیدها را به کمیته امنیتی و انتظامی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان گزارش دهند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا