ورزش

نورشرق: پرونده شکایت تراکتور از مظاهری وجوه مختلفی دارد/ کارهای صدور مجوز حرفه‌ای در حال انجام است

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال گفت که پرونده شکایت باشگاه تراکتور از رشید مظاهری، ابعاد متفاوتی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمشید نورشرق درباره شرایط کمیته وضعیت و تلاش اعضای این کمیته برای حل و فصل پرونده‌های موجود اظهار داشت: مراجع رسیدگی کننده فدراسیون فوتبال همیشه درگیر پرونده‌ها هستند که برخی از آنها رسانه‌ای می‌شود و برخی نمی‌شود. همکاران ما همیشه در کمیته وضعیت در حال رسیدگی به پرونده‌های مختلف هستند.

وی درخصوص اشاره غیرمستقیم مدیرعامل باشگاه تراکتور به محکومیت این باشگاه در پرونده شکایت از رشید مظاهری گفت: در این باره می‌توانید از خود او سوال کنید. ما مجاز نیستیم درباره پرونده‌ها صحبت کنید و اجازه دهید تصمیم نهایی توسط اعضای کمیته یا از سایت فدراسیون فوتبال اعلام شود. وجوه مختلفی میان دو باشگاه (تراکتور و استقلال) وجود دارد که به بخشی از آن رسیدگی شده و به بخشی از آن هم رسیدگی می‌شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال درخصوص قانونی که بازیکن را پس از عدم دریافت مطالبات خود طی دو ماه، مجاز به فسخ قرارداد می‌کند، خاطرنشان کرد: در مقررات نقل و انتقالات فیفا و اصلاحاتی که یک سال پیش انجام شد، ماده‌ای اضافه شد که صراحتاً اعلام کرد اگر دو ماه حقوق یک بازیکن پرداخت نشود، او باید اخطاری 15 روزه بابت حسن نیت خود به باشگاه بفرستد و سپس قراردادش را فسخ کند. مقررات نقل و انتقالات ما مربوط به سال 96 است.

نورشرق که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، درخصوص بند شبیه این قانون در قوانین نقل و انتقالاتی داخلی تصریح کرد: در بند 3 ماده 13 آیین‌نامه نقل و انتقالات این حکم را داریم که اگر حقوق بازیکنی پرداخت نشود و او اخطاری 10 روزه بفرستد، می‌تواند با طرح دعوی، خواهان ضمانت اجرا شود. با توجه به مقررات نقل و انتقالات فیفا، بازیکن می‌تواند به سمت فسخ قرارداد برود.

وی در مورد شکایت باشگاه ذوب‌آهن اصفهان از مهدی مهدی‌پور بیان کرد: اجازه دهید مصداقی صحبت نکنیم. همچنین ارجاعات ما از سامانه اداری فدراسیون فوتبال زیاد است و حضور ذهن ندارم.

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال درخصوص گلایه باشگاه تراکتور از قانون فسخ یکطرفه قراردادها اظهار داشت:‌ برخی باشگاه‌ها از این قانون، متضرر یا منتفع شدند و مواضع متفاوتی می‌گیرند. مقررات نقل و انتقالاتی می‌گوید بازیکن و باشگاه باید به قراردادهای خود احترام بگذارند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

نورشرق در ادامه افزود: همچنین در این قوانین پیش‌بینی شده اگر باشگاهی قصد مذاکره با بازیکنی دارد، ابتدا باید کتباً باشگاه تحت قرارداد بازیکن را مطلع کند. این اتفاق چند درصد میان باشگاه‌های ما رخ می‌دهد؟ اگر قوانین را رعایت کنیم، خیلی مسائل ما حل می‌شود. بازیکن حق دارد با توافق با باشگاه خود و در سایه رعایت مقررات، به تیم دیگری بپیوندد.

وی در مورد وضعیت صدور مجوز حرفه‌ای آسیایی برای باشگاه‌های داخلی گفت: این موضوع در حال انجام است. باشگاه‌ها باید به تعهداتی که در قبال بدهی‌های خود در فیفا و کمیته‌های انضباطی و وضعیت فدراسیون فوتبال می‌دهند، عمل کنند. اعلام می‌کنیم که نمایندگان باشگاه‌ها برای حل و فصل پرونده‌ها، به کمیته وضعیت مراجعه کنند که تعدادی از آنها آمدند و پنجره‌های نقل و انتقالاتی آنها باز شده است.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا