شهرستان ها

دادرسی پرونده شهردار و اعضا شورای شهر زنجان به زودی ابلاغ می‌شود

زنجان-رئیس‌کل دادگستری استان زنجان تاکید کرد: به زودی دادرسی پرونده شهردار و اعضا شورای شهر زنجان ابلاغ می‌شود و در این رابطه از ۲۲ نفر تحقیق به‌عمل آمده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی ظهر شنبه در حاشیه بازدید از موسسه پیشگامان رهایی، در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه هیچ‌کس حق دخالت در پرونده شهردار سابق زنجان و تعدادی از اعضای شورای اسلامی این شهر را ندارد، گفت: با اقدامات صورت گرفته و تحقیقات انجام شده، پرونده مربوطه به اتمام رسیده و به زودی دادرسی آن اعلام خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه مرجع نظرخواهی در خصوص پرونده شهردار سابق زنجان و تعدادی از اعضای شورای اسلامی این شهر، دادگاه صالحه است، افزود: هیچ‌گاه اجازه این امر که به افرادی که در دستگاه قضایی پرونده دارند، بخواهند در مسیر پرونده اخلال ایجاد کنند، داده نخواهد شد و روند به گونه‌ای است که دستگاه قضا هیچ‌گاه در این خصوص تحت فشار قرار نمی‌گیرد.

صادقی نیارکی از احتمال برگزاری علنی جلسه رسیدگی به پرونده شهردار سابق زنجان و تعدادی از اعضای شورای اسلامی این شهر خبر داد و تصریح کرد: کسانی که بخواهند به هر نحوی در روند چنین پرونده‌هایی اخلال ایجاد کرده و یا به هر دلیلی ورود کنند، خود به مشکل برمی‌خورند.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با تاکید بر اینکه همه تلاش دستگاه قضا این است که در رسیدگی به پرونده‌ها مر قانون را لحاظ کرده و عادلانه برخورد کند، ادامه داد: رویکردی که امروز دستگاه قضا در پیش گرفته، دادرسی عادلانه، همراه با برخورد قاطع با مفسدان است.

صادقی‌نیارکی در ادامه، از راه‌اندازی ۹ واحد تولیدی تعطیل شده از محل حمایت‌های حقوقی دستگاه قضا خبر داد و خاطرنشان کرد: آمار حاکی از آن است که طی شش ماهه امسال بیش از ۴۰ واحد صنعتی از خدمات حقوقی دستگاه قضا در استان بهره‌مند شده و از تعطیلی ۳۰ واحد تولیدی نیز به واسطه همین حمایت‌ها جلوگیری شده است.

                            

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا