سیاسی

مقاومت راه تجربه‌شده تاریخ پاکان عالم است


خطیب جمعه تهران با بیان اینکه کسانی که در داخل عوامل غربی‌ها هستند طی این 40 سال مدام بر طبل سازش می‌کوبند، گفت: مقاومت راه تجربه‌شده تاریخ پاکان عالم است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران طی سخنانی خطبه گونه اظهار داشت: طی این 40 سال کسانی که در داخل عوامل آنها و تربیت‌شده آنها هستند و فکرشان ساخته و پرداخته دانشگاه‌های غرب است و ذوب در جهان لیبرال و سکولار هستند، مدام تبلیغات کرده‌اند که تا کی مرگ به آمریکا بگوییم و بیاییم با اینها سازش کنیم.

وی افزود: امروز هم بر طبل سازش می‌کوبند، این تبلیغات و این فضاسازی روانی در این اوضاع سخت اقتصادی تحریف انقلاب و تحریف دین بود. برای این که اینها عملا نشان دهند اینها اهل منطق نیستند. حتی اجازه داده شد مذاکره‌ای صورت بگیرد ولی نتیجه‌اش را هم در زمان دموکرات‌ها و هم در زمان این رئیس جمهور شرور ملت ایران به خوبی درک کردند.

وی تأکید کرد: کسانی که به امنیت بشر سازگاری ندارند و با نظم عمومی انسان‌ها روی خوش نشان نمی دهند، دشمنان خدا، رسول خدا و بندگان خدا هستند. چون غیر از خشونت راه دیگری ندارند و مقاومت راه تجربه شده تاریخ پاکان عالم است.

به گزارش فارس، متن سخنان خطبه‌گونه حجت‌الاسلام صدیقی به شرح زیر است:

السلام علیک یا بقیه ا… صلی ا… علیک یا مولای یا صاحب الزمان یاابن الحسن اغثنا یاابن فاطمه ادرکنا و انظر علینا نحن ضیوفک 

أعوذ بِالله مِنَ الشَّیطَان الرَّجیم بِسمِ ا… الرَّحمَنِ الرَّحِیمِ

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی.

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ وَ الصَّلَاةِعلی خاتم المرسلینو حبیبنا و شفیع ذنوبنا أَبِی الْقَاسِمِ مُحَمَّدٌ وَ آلِهِ الطَّیِّبِینَ و الانجبین سیّما بقیة ا… فی العالمین عجل الله فرجه و ارواحنا فداه و اللعنعَلَی أَعْدائِهِمْ أَجْمَعِینَ.

عَن مَولانا ابی محمد بن الحسن العسکری أُوصِیکُمْ بِتَقْوَى ا… وَ اَلْوَرَعِ فِی دِینِه وَ صِدْقِ اَلْحَدِیثِ وَ أَدَاءِ اَلْأَمَانَةِ وَ حُسْنِ اَلْجِوَارِ وَ طُولِ اَلسُّجُودِ فَبِهَذَا جَاءَ مُحَمَّدٌ صلی ا… علیه و آله.

ایام نورانی ربیع المولود را به امت بزرگوارمان به امام زمانمان به نایب شایسته آن بزرگوار، رهبر نورانی مان تهنیت و تبریک عرض می‌کنم. خداوند علی حکیم این ماه را محل تجلی خورشید وجود نازنین پیامبر اعظم و احیاگر حدیث و روایت، بنیانگذار انقلاب فقهی، کلامی، عرفانی و علوم ریاضی و رشته‌های تخصصی، موسسه، حوزه و دانشگاه، کشاف حقائق، حضرت امام جعفر صادق صلوات ا… علیهما و آلهما قرار داده از این جهت می‌توان گفت سر سفره ربیع، خداوند متعال خوراک همه بشریت را تا دامنه قیامت گسترده است.

این سفره و این مائده، مائده ای است که برای همه نسل‌ها تغذیه می‌کند، منشأ حیات معنوی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، خدا اینجور منظور فرموده، لذا یک نکته راجع به وجود نازنین پیامبر خاتم عرض می‌کنم که خداوند متعال درمورد او فرمود “وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ”، حبیب من، تو را “رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ” فرستادم تعبیرم تعبیر لطیفی است “وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ”، ما تو را نفرستادیم مگر که برای عالمین رحمت باشی، یعنی وجود مبارک حضرت خاتم منحصراً جلوه رحمت خداست، اگر پیامبر اعظم جنگ‌هایی را برایش تحمیل شد و بیش از هشتاد جبهه را اداره کرد و آتش شرک را، ظلم را، فساد را، نفاق را، سرکوب کرد این خودش رحمت برای عالمیان را زدودن میکروب ها، ریشه کن کردن ویروس‌ها رحمت است، پیامبر خدا درندگان را از مسیر هدایت بشر برمی داشت و از این جهت جنگ پیغمبر رحمت است، جهاد پیغمبر دلسوزی برای بشریت است احکام جزایی هم که در اسلام آمده است خطوط قرمزی است که مسلمان‌ها یقین دارند و الّا در اسلامشان باید تجدید نظر بکند.

در اسلام حدود داریم، حدود الهی، حد قتل داریم، قطعیت داریم و گاهی احکام سختی است، خداوند متعال گروه‌هایی را به‌عنوان کسانی که با خدا جنگ دارند معرفی کرده و برای این‌ها مجازات‌های سختی مقرر فرموده. یکی کسانی هستند که امنیت جامعه اسلامی را برهم می‌زنند “إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِینَ یُحَارِبُونَ اللهَ وَرَسُولَهُ وَیَسْعَوْنَ فِی الْأَرْضِ فَسَادًا أَنْ یُقَتَّلُوا”، جزاء کسانی که با خدا جنگ دارند (یُحَارِبُونَ اللهَوَ رَسُولَهُ)،با رهبری الهی معارضه دارند برای این‌ها مجازات قتل است. روایات ما که ترجمان وحی الهی هستند محارب کسی است که اسلحه به دست می‌گیرد و آرامش را سلب می‌کند و امنیت را بهم می‌زند (وَیَسْعَوْنَ فِی الْأَرْضِ فَسَادًا)، پس کسانی که به ناامنی جامعه دامن می‌زنند و خشن اند، با این‌ها باید با خشونت برخورد کرد (اِدفَع الشَرَّ بِالشَّر)، کسی که منطق ندارد جز اینکه با سلاحی متناسب با خودش برخورد شود راه دیگری وجود ندارد، این استکبار جهانی به هیچ قانونی پایبند نیست، هیچ تعهدی، هیچ امضائی برایش اعتبار ندارد و هویت این‌ها زورگوئی، گردن کلفتی، باج گیریست و امام این‌ها را خوب می‌شناخت و مردم هم امام را باور کرده بودند، خوب می‌شناختند لذا رابطه با امریکا را رابطه گوسفند و گرگ معرفی می‌کردند.

طی این چهل سال کسانی که در داخل، عوامل آن‌ها هستند، تربیت شده آن‌ها هستند و فکرشان ساخته و پرداخته دانشگاه‌های غرب است و ذوب در جهان لیبرال و سکولار هستند این‌ها مدام تبلیغات کردند که تا کی مرگ بر امریکا بگوئیم، بیاییم با این‌ها سازش کنیم. امروز هم بر طبل سازش می‌کوبند و در بوق سازش می‌دمند. اگر مؤمن باشند پیغمبر خدا صلی ا… علیه و آله و سلم فرمودند “لایلدغ المؤمن من جُحر واحد مرتین” (مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود).

حضرت آقا اَطَال اللهَ عمره الشریف برای اینکه این تبلیغات و این فضاسازی روانی در اوضاع سخت اقتصادی که این تحریف انقلاب، تحریف دین بود برای اینکه عملاً نشان دهند این‌ها اهل منطق نیستند، این‌ها به هیچ قانونی احترام نمی گذارند، اجازه دادند مذاکره ای واقع شد ولی نتیجه اش را هم در زمان دموکرات‌ها و هم در زمان این رئیس جمهور شرور، ملت ایران این را لمس کرد. لذا کسانی که با امنیت بشر ناسازگاری دارند، با نظم عمومی انسان‌ها روی خوش نشان نمی دهند، این‌ها دشمنان خدا هستند، دشمنان رسول ا… هستند و دشمنان بندگان خدا هستند، چون خشن اند غیر از خشونت راه دیگری ندارد که ما این را اسمش را مقاومت می‌گذاریم.

مقاومت راه تجربه شده تاریخ پاکان عالم است که انبیا، اوصیا انبیا، صلحا در سنگر مجاهدت همواره دشمنان بشریت را زیرنظر داشتند و با آن‌ها با قدرت و صلابت برخورد می‌کردند. به این آیه کریمه سوره مبارکه فتح، آیه آخر خداوند متعال فرمودند که “مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ” این جزء محکمات است. هر حدیثی، هر نقل تاریخی با این آیه هماهنگی نداشته باشد ملت اسلام آن را قبول نمی کند “أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ” مسئولین ما باید به مردم شان احترام بگذارند و به تعبیر سوره مبارکه مائده فرمود “یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا مَنْ یَرْتَدَّ مِنْکُمْ عَنْ دِینِهِ فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ بِقَوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکَافِرِینَ”، خداوند متعال خبر می‌دهد از یک جریان سکولاری که غدیر را نمی پذیرند حکومتی را که خدا امضا کرده باشد زیر بارش نمی روند و این‌ها ارتداد سیاسی دارند. فرمود ای مؤمنین اگر کسانی در میان شما زیر پرچم ولایت الهی، رهبری الهی نروند باکی نیست این مطاع مشتری پیدا خواهد کرد، فَسَوْفَ یَأْتِی اللَّهُ در آینده خدا ملتی را جمعیتی را می‌آورد که این‌ها دارای برجستگی‌هایی هستند اولین جلوه باعظمت این‌ها این است که این‌ها دل به خدا داده اند نه دل به شرق و غرب، این‌ها از کاخ‌ها و قصرها حساب نمی برند، روزی شان را به دست کدخداها نمی دانند، یُحِبُّهُمْ وَیُحِبُّونَهُ خدا این‌ها را دوست دارد خدا چه کسانی را دوست دارد ” قُلْ إِنْ کُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِی یُحْبِبْکُمُ اللَه” بگو حبیب من، پیامبر من اگر راست می‌گوئید شما دل به خدا دادید، شما عاشق خدا هستید، فَاتَّبِعُونِی نشانه کسی که خدا را دوست می‌دارد این است که از خلیفه خدا از نماینده خدا تبعیت کند، فَاتَّبِعُونِی رهبری معصوم و در زمان غیبت، رهبری عادل عالم این نماینده خداست، تبعیت از این تبعیت از شخص نیست، تبعیت از جریان توحید است، یُحِبُّهُمْ این‌ها ولایت مدارند، این‌ها خداگرا هستند از این جهت به تبعیت خط دین استقامت می‌ورزند، وَ یُحِبُّونَهُ این‌ها خدا را دوست می‌دارند “الَّذِینَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّهِ” کسانی که مومن اند دلشان مالامال محبت خداست، برای غیر خدا در خانه خدا جایی خالی نمی گذارند تا شیاطین به این دل نفوذ بکنند، این دومین مدالی است که خداوند متعال به این جبهه ای می‌دهد.

سوم این است که با مؤمنین انعطاف دارند، رأفت دارند رحمت دارند عاطفه دارند دلسوزی دارند خیرخواهی دارند نرمش دارند با داخلی‌ها با مؤمنین  أعزه عَلَی الکافِرین اما در برابر جبهه دشمن اینها نفوذ ناپذیرند شکست ناپذیرند بااقتدار با صلابت با قاطعیت برخورد می‌کنند. امت ما امت محمدی است، امت دینی است، امت ولایی است، امت علوی است، امت اهل بیتی است. این شاخصه‌ها را قرآن کریم برای این امت مشخص فرموده و با این آرم‌ها این‌ها مؤمن شناخته می‌شوند، مسلمان شناخته می‌شوند و هرگز بیگانه را دوست نمی گیرند، اسرارشان را دراختیار آن‌ها نمی گذارند این نکته ای است که وجود نازنین پیغمبر خدا جنگش هم رحمت بود، احکام جزایی اش هم که با سلب کنندگان آرامش در داخل و در خارج با فتنه گران و آشوب طلبان با اراذل با اوباش با کسانی که به نوامیس مردم تعرض می‌کنند احکام جزایی اسلام احکام بازدارنده است ولی این‌ها هیچکدامش از روی انتقام جویی نیست بلکه جراحی است که طبیب در بدن مریض انجام می‌دهد داروهای سخت است، پرهیزهای سنگینی است که برای بیماری‌های خاص اطبا اعمال می‌کنند پیامبر خدا هم پیامبر رحمت است حتی کسانی که هنجارها را می‌شکنند برای آن‌ها خیرخواه است با این احکام غلاظ و شداد این‌ها را معالجه می‌کند به جامعه هم آرامش نثار می‌کند، این رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ است.

وجود مبارک امام جعفر صادق علیه السلام به گردن همه دانشگاه‌های عالم حق دارد. این جابربن حیان است که در مکتب امام جعفر صادق درس آموخته است و کتاب هزار صفحه ای دارد و سیصد رساله در شیمی دارد و در مسائل جغرافیا در مسائل علوم دانشگاهی اولین کسی که این در را باز کرد امام جعفر صادق علیه الصلاه و السلام بود. اما مطلب دیگری که در این ایام تناسب دارد و قلب نورانی مردم عزیزمان، مردم مبتلا به ویروسی که در این روزها باید همه تضرع داشته باشیم، باید همه از مشکلاتی که در پروندمان خودمان باید بررسی کنیم و قبل از آنی که در قیامت یَوْمَ تُبْلَى السَّرَائِرُ پرده‌ها کنار برود خودمان از خودمان حساب بکشیم و اگر حقوق الناسی، حق الهی را ضایع کردیم در مقام جبران و توبه باشیم و مطمئن باشیم که توبه مشکلات ما را به اذن الهی برطرف می‌کند (دَوآؤُکُـمُ الإِسْتِغْفارُ) هم در قرآن آمده که اگر شما اهل استغفار باشید خدا زندگی شما را آباد می‌کند وعده خدا تخلف ناپذیر است. خداوند متعال فرموده “هُوَ الَّذی أَرسَلَ رَسولَهُ بِالهُدىٰ وَدینِ ال حَقِّ لِیُظهِرَهُ عَلَى الدّینِک ُلِّهِ” خدا رسولش را با بینات فرستاده است و وعده داده است که دین او را جهان گیر کند. دین توحید آمده است که بساط شرک را، بساط ظلم را برچیند و صاحب پرچم شرک زدا، کفرزدا، ظلم ستیز که “یَملَأُ الله بِهِ الاَرضَ قِسطاً وَ عَدلاً کَما مُلِئَت ظُلماً و جَورا”این آقا پرچم را از پدر بزرگوارش امام حسن عسکری تحویل گرفته است.

لذا روز نهم ربیع فصل جدیدی است در زندگی بشر از آن روز خدا فراخوان کرده تا بشریت قیام کند و در جبهه‌ها دوره ببیند تا در رکاب این عدل گستر و دادگستر جهان را از لوث ظالمین، آدم کشها، غارتگرها، مفسدین و منافقین پاک سازد. روز نهم را بزرگ بداریم روز نهم را برای خودمان روز معرفه الحجه قرار دهیم استغاثه به امام عصر ارواحنا الفداه داشته باشیم و نسبت به بقا و استمرار این ویروس شکوه کنیم و خودمان را برای جانفشانی در زیر لقاء آن بزرگوار برای ویران کردن کاخ‌های ظلم و ستم و نجات مستضعفان و مظلومان عالم باید دربه دری‌ها را تحمل کنیم مشقت‌ها را تحمل کنیم صبر و استقامت داشته باشیم شبکه جهانی مقاومت را توسعه دهیم و مطمئن باشیم که این انقلاب ما مقدمه ظهور امام زمان ماست و آنچه را دیدیم، آنچه را که دنیا فکر می‌کرد نشدنی است، انقلاب محال‌ها را ممکن کرد، جنگ هشت ساله جهانی را با پیروزی پشت سر گذاشت، موانعی که در هر کشور دیگری بود آن کشور را نابود کرده بود، اینجا برای ما همه تهدید‌ها فرصت شده با امید تمام با انرژی هرچه تمام تر این پرچم ولایتی را که امام حسن عسکری علیه الصلاه و السلام فرمودند “اما من کان من الفقهاء، صائنا لنفسه، حافظا لدینه، مطیعا لمولا،مخالفا لهواه، فعلی العوام ان یقلدوه” این زنجیر تبعیت که فوق اطاعت است دل دادن به نایب امام زمان را به گردنمان بیاندازیم و این تجربه موفقی که در این چهل سال در مقابله با خطرات جدی موفقیت‌ها و پیروزی‌ها و پیشرفت‌ها و معنویت‌ها و اعتکاف‌ها و دعای عرفه‌ها هم در جبهه علم، هم در جبهه دفاع هم در جبهه معنویت پیروزی‌هایی که فکر نمی شد بدست آوردیم  اذْهَبُوا فَتَحَسَّسُوامِنْیُوسُفَوَأَخِیهِ حالا که اینجور است دنبال صاحب اصلی اش بروید و ان شاءالله این پرچم به دست صاحب اصلی اش سپرده شود نَسْئَلُکَ وَ نَدْعُوکَ بِاسْمِکَالْاعْظَمِ الهنایَا حَمِیدُ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ یَا عَالِی‏ بِحَقِّ عَلِیٍّ یَا فَاطِرُ بِحَقِّ فَاطِمَهَ یَا مُحْسِنُ بِحَقِّ الْحَسَنِ یا قدیم الاحسان بحق الحسین علیه الاسلام امام زمان مان را برسان، سلام و ارادت ما را و اعلام بیعت و آمادگی ما را به حضور آن مسافر عزیز برسان، سایه پربرکت نایب امام زمان رهبر صابر حکیم مهربان ما را تا ظهور حضرت و کنار آن بزرگوار مستدام بدار، ملت عزیز ما را از این ویروس فقر، تبعیض، فاصله طبقاتی، بی مهری و سوء مدیریت بعضی مسئولین نجات عنایت بفرما، به زندگی‌ها گشایش بده،نسل جوان ما را از عزوبت، از بیکاری و سرگردانی بحق اولیا و انبیا نجات بده، خدایا تو را به پیامبر اعظم به امام صادق به امام حسن عسکری به امام زمان مان به همه مقربان درگاهت قسمت می‌دهیم این ویروس را هم از این کشور و از همه بشریت دور بفرما دشمنان بشریت که ویروس‌هایی خطرناک تر از ویروس کرونا هستند یعنی جریان سکولار و لیبرال غربی و کفر و استبداد جهانی را ریشه کن بفرما جریان نفاق تکفیر ترور را ریشه کن بفرما همه مریض‌ها مریض‌های مورد نظر و سفارش شده شفای عاجل و کامل روزی بفرما خدایا به ما سلامتی دادی امنیت دادی توفیق شکر آن را هم به ما مرحمت بفرما. 

غَفَرَ اللهُ لَنَا وَ لَکُمْ وَالسَّلامُ عَلِیْکُمْ وَ رَحمَةُ اللهِ وَ بَرِکاتُه

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا