حوادث

قانون در جرایم مشهود اجازه اقدام لازم را به پلیس داده است

دادستان تهران گفت: برابر قانون در بخش عمده ای از جرایم، قانون گذار اختیارات ویژه ای به نیروی انتظامی و در جرایم مشهود اجازه اقدامات لازم را به نیروی انتظامی داده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی القاصی مهر در جلسه‌ای با تقدیر از زحمات شبانه روزی و تلاش‌های خالصانه توأمان با سختی و مشقات مجموعه انتظامی پلیس پایتخت، اظهار داشت: پلیس امروز امین مردم است و در خط مقدم خدمت به مردم می‌باشد.

وی افزود: جنس خدمت و مأموریت تعریف شده در نیروی انتظامی با سایر نیروهای مسلح متفاوت است، پلیس از جنس مردم و در خدمت مردم است.

القاصی با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی وظایف گسترده ای برای نیروی انتظامی پیش بینی شده است که نتیجه آن تأمین امنیت، آرامش و نظم اجتماعی است، بیان داشت: اگر نظم و امنیت حاکم شود استعدادهای یک جامعه شکوفا می‌شود چرا که بدون امنیت هیچ رشد و پیشرفتی نخواهیم داشت.

دادستان تهران با اشاره به اینکه اگر امروز در حوزه‌های مختلف حرفی برای گفتن داریم به واسطه بودن امنیت و آرامش و در بستر امنیت است، عنوان داشت: در سایه هرج و مرج و آشوب نمی‌شود به پیشرفت دست پیدا کرد و تنها در سایه نظم و امنیت است که استعدادهای یک جامعه شکوفا می‌شود.

القاصی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های قضائی با همکاری پلیس انجام می‌شود، گفت: نیروی انتظامی به عنوان ضابط عام صلاحیت ورود به همه جرایم و پدیده‌های اجتماعی را دارد.

وی افزود: برابر قانون در بخش عمده ای از جرایم، قانون گذار اختیارات ویژه ای به نیروی انتظامی و در جرایم مشهود اجازه اقدامات لازم را به نیروی انتظامی داده شده است.

دادستان تهران با تاکید بر حضور فعال و مؤثر پلیس در جامعه و برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی، اقتصادی و …، بیان داشت: کارآمدی و توانمندی پلیس در اقتدار نظام بسیار مهم و اساسی است.

وی افزود: همه ما به مردم و نظام تعلق داریم، مسئولیت‌ها هم امانتی است که دیر یا زود بایستی به قول مولای متقیان علی علیه السلام گذاشت و گذشت و چه خوب است که خدمتگزاران شایسته ای برای مردم باشیم.

القاصی ادامه داد: انتظار مردم از پلیس و دستگاه قضائی انتظار به حقی است، امروز تأمین امنیت و آرامش مردم به ما سپرده شده است، مردم از دستگاه قضائی انتظار اجرای عدالت و از پلیس تأمین نظم و امنیت را دارند.

وی با تاکید بر اینکه به سراغ محتکران خواهیم رفت و محتکران به عنوان اخلالگران اقتصادی تحت پیگرد خواهند بود، بیان داشت: برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی از جمله اراذل و اوباش که دشمن روی این ها برنامه ریزی کرده است، باید تحت اشراف و کنترل باشند.

دادستان تهران با تاکید بر اینکه در برخورد با جرایم، ناامنی‌ها و مخلان نظم و امنیت با قدرت کار را ادامه خواهیم داد، بیان داشت: با قوت و قدرت در کنار پلیس هستیم و نمی‌بایست حتی ذره‌ای در مقابل قانون شکنان کوتاه آمد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا