بین الملل

استقبال ایران از توافق آتش‌بس بین طرف‌های درگیر در لیبی


سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از توافق آتش‌بس بین طرف‌های درگیر در لیبی استقبال و ابراز امیدواری کرد این آتش‌بس پایدار بوده و تمام طرف‌ها به تعهدات‌شان ملتزم باشند.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (شنبه) از توافق آتش بس بین طرف های درگیر در لیبی استقبال کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با قدردانی از نقش سازمان ملل متحد و طرف های لیبیایی مذاکره کننده در دستیابی به این توافق، ابراز امیدواری کرد این آتش بس پایدار بوده و تمامی طرفها به تعهداتشان ملتزم باشند. 

خطیب زاده با تاکید بر ضرورت قطع دخالتهای خارجی در روند توافقات طرفهای مذاکره کننده در لیبی، بار دیگر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با راه حل نظامی برای‌حل این بحران را یادآور و خواستار حل بحران لیبی از طریق سیاسی و گفتگو شد.

به گزارش فارس، منابع خبری به نقل از مقامات سازمان ملل گزارش دادند که طرفین درگیر در لیبی به توافقی برای آتش‌بس دائم دست پیدا کرده‌اند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در واکنش به این خبر با بیان اینکه اعتبار این توافق «ضعیف» است، گفت: «خواهیم دید که در روزهای آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد. امیدواریم و حقیقتا می‌خواهیم که در لیبی آتش‌بسی وجود داشته باشد».

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا