شهرستان ها

یک تیم واکنش سریع از هلال احمر همدان به منطقه زلزله زده اعزام شد

همدان -مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: ۴ تیم از شهرستانهای رزن و کبودرآهنگ و یک تیم واکنش سریع از همدان به منطقه زلزله زده اعزام شده و در حال ارزیابی روستاهای این دو شهرستان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر؛ علی سنجربگی بعدازظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زمین‌لرزه ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر مرز استان‌های همدان و قزوین را لرزاند، عنوان کرد: مرکز این زلزله در شهرستان آوج بود که شدت آن باعث شد این زمین لرزه در همدان و شهرهای اطراف به وضوح احساس شود.

وی بابیان اینکه این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری سطح زمین رخ داد، اضافه کرد: مرکز این زلزله با همدان ۱۰۷ کیلومتر فاصله داشت و نزدیک‌ترین شهرهای این استان به مرکز زلزله، شهرستان‌های کبودرآهنگ و رزن بود.

وی گفت: با وقوع زلزله چهار تیم از شهرستان‌های رزن و کبودرآهنگ و یک تیم واکنش سریع از همدان به منطقه اعزام شدند و در حال ارزیابی روستاهای این دو شهرستان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: به غیر از روستای «ارپادره» در شمال غربی استان همدان که ترک خوردگی در خانه‌ها ایجاد شده خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر وقوع تلفات و خسارات جانی و مالی از طرف تیم‌های ارزیاب و محلی گزارشی نشده است.

وی گفت: تا اعلام وضعیت سفید، نیروهای جمعیت هلال احمر استان همدان در حالت آماده باش قرار دارند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا