بین الملل

کوبا: اقدامات جنایت کارانه دولت آمریکا پایان‌ناپذیر است


وزیر خارجه کوبا با انتقاد از اقدامات جدید دولت آمریکا علیه کشورش گفت، هدف دولت آمریکا آسیب وارد کردن به اقشار مختلف مردم کوباست.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر امور خارجه از اقدامات جدید آمریکا علیه کشورش انتقاد کرد و آن را به هدف آسیب رساندن به مردم کوبا خواند.

به نوشته خبرگزاری «پرنسالاتینا» «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا روز شنبه در توییتی به اقدام روز جمعه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا که بر اساس آن ارسال حواله‌های ارزی به کوبا از طریق موسسات مالی غیر ممکن شده اشاره کرد و  نوشت که این امر تاییدی بر اقدامات جنایتکارانه پایان ناپذیر آمریکا با اعمال سیاست‌های محدود کننده ارتباطی و کمک به خانواده‌های کوبایی ساکن در آمریکا و کوبا است.

برونو رودریگز همچنین در یک سخنرانی تحریم اقتصادی ایالات متحده علیه کوبا را محکوم کرد. «یوهانا تابلادا» معاون مدیر کل وزارت امور خارجه کوبا نیز در توییتی نوشت، این اقدام تبعیض آمیز مهاجران کوبایی را به مهاجرانی مبدل می کند که نمی‌توانند به خانواده‌های خود کمک کنند.

وزیر خارجه کوبا  چندی قبل نیز در توییت خود آمریکا را  تجاوزگر و تهدید علیه صلح و ثبات منطقه و جهان خواند. وزیر خارجه کوبا در توییت خود نوشت، «دروغگویی» به یک اقدام معمول درسیاست خارجه آمریکا مبدل شده است. این تجاوزگری همچنان تهدید اصلی صلح و امنیت در منطقه است.

او در توئیتر نوشت: «دروغگویی رویه‌ای معمول در سیاست خارجی آمریکا است. ستیزه‌جویی آمریکا کماکان تهدید اصلی علیه صلح و امنیت منطقه است.»

«میگوئل دیاز کانل برمودز» رئیس‌جمهور کوبا نیز چندی قبل در سخنرانی مجازی خود در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل به شدت از سیاست‌های ایالات متحده آمریکا انتقاد کرد.

رئیس‌جمهور کوبا با انتقاد از سیاست‌های دوگانه دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد: «دولت دونالد ترامپ با هدف توطئه و براندازی، همکاری در حوزه دموکراسی و حقوق بشر را دستکاری می‌کند و این در حالی است که در قلمرو این کشور، عملاً تا حد کنترل نشده‌ای ابراز نفرت، نژادپرستی، بی‌رحمی پلیس و بی‌نظمی در نظام انتخاباتی و حق رأی شهروندان وجود دارد.»

آمریکا مدت‌هاست که کوبا را به بهانه‌های واهی تحریم کرده است. چندی قبل یک مقام ارشد دولت کوبا در خصوص ادامه روابط دیپلماتیک با آمریکا گفت، تا زمانی‌که واشنگتن تحریم‌های اقتصادی را علیه کوبا حفظ کند، خیلی دشوار است که بتوان درباره پیشرفت در خصوص روابط دوجانبه به طور جدی فکر کرد.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا