بین الملل

سامراء میزبان زائران مراسم شهادت امام حسن عسکری(ع)

مردم سامراء، پذیرای زائرین مراسم شهادت امام حسن عسکری (ع) ، از مناطق مختلف عراق هستند و بخش سلامت و ایمنی آستان عسکری همه اقدامات بهداشتی پیشگیرانه را تدارک دیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراق، مردم سامراء، پذیرای زائرین مراسم شهادت امام حسن عسکری (ع) ، از مناطق مختلف عراق هستند و بخش سلامت و ایمنی آستان عسکری همه اقدامات بهداشتی پیشگیرانه را تدارک دیده است.

بر اساس این گزارش؛ صدها خانه در شهر سامراء و نزدیک به آستان عسکری، به طور شبانه روزی درهای خود را برای پذیرایی، تغذیه و ارائه خدمات به زائرین، باز کرده اند. ساکنان مناطق دورتر از صحن امام حسن عسکری (ع)، خیمه های عزا را به همراه ارائه کلیه خدمات پذیرایی برپا کرده اند.

همچنین نهادهای شهرداری و سایر بخش های پشتیبانی در سامراء، با تامین آب، برق و مراقبت های بهداشتی، به خیمه ها و زائرین خدمات رسانی می کنند.

از سوی دیگر «ارشد غزالی»، رئیس بخش سلامتی و ایمنی آستان مقدس عسکری، اعلام کرد: این بخش با توجه به کرونا، در راستای تکمیل برنامه های ضدعفونی و بهداشتی، تمام اقدامات پیشگیرانه، از جمله؛ تهیه تجهیزات پزشکی، دستگاه های طب سنج، نصب دستگاه های ضدعفونی کننده در همه ورودی ها و راه های منتهی به صحن مقدس، را انجام داده است تا شرایط بهداشتی مناسبی را مهیا کند. به منظور آگاهی و آموزش زائرین و ترغیب آنان به رعایت اقدامات پیشگیرانه در طول راهپیمایی، عدم ازدحام جمعیت و حفظ فاصله گذاری و فاصله تعیین شده، تیم های ویژه ای تشکیل شده است. همچنین تیم های سیاری همراه با آمبولانس، به صورت شبانه روزی، همراه با تیم های اضطراری در طول مسیر حرکت زائرین، خدمات رسانی می کنند.

وی تاکید کرد: همکاری و هماهنگی مشترکی با بخش های بهداشتی در اداره بهداشت صلاح الدین، شرکت صنایع دارویی سامراء و آستان مقدس ، اداره بهداشت نجف و دیگر بخش های بهداشتی و ارگان های پزشکی و گروه های دواطلب صورت گرفته است.

غزالی افزود: بیش از بیست گروه پزشکی در طول مسیر حرکت زائرین، به آمبولانس و تمام تجهیزات پزشکی مجهز شده اند و هفت بیمارستان نزدیک هم آماده پذیرش موارد بیماری هستند. در داخل صحن آستان عسکری نیز هفت گروه پزشکی با تجهیزات کامل تشکیل شده است، همچنین تیم های ویژه ای از امدادگران در داخل و بیرون صحن عسکری و راههای منتهی به آن مستقر شده اند، تا در صورت بروز هرگونه شرایط اضطراری، با آمادگی کامل به زائرین خدمات رسانی کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا