جامعه

فرمانداران استان مرکزی در حالت آماده باش

اراک- مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی گفت: تمامی فرمانداران به منظور جلوگیری از هرگونه مخاطرات احتمالی ناشی از زلزله در حالت آماده باش هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، زلزله ۳.۸ ریشتری حوالی ساعت ۱۵ روز جاری (سوم آبان ماه) نوبران واقع در استان مرکزی را لرزاند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص میزان خسارات وارده ناشی از زلزله در این بخش اظهار کرد: بر اساس صحبت‌های به عمل آمده با فرماندار شهرستان ساوه و بخشدار نوبران خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت جانی و مالی گزارش نشده است.

حمید غیاثی افزود: فرمانداران شهرستان‌های کمیجان، خنداب و تفرش نیز اعلام کردند که تاکنون هیچ خسارت را متحمل نشدند و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی عنوان کرد: تمامی فرمانداران به منظور جلوگیری از هرگونه مخاطرات احتمالی ناشی از زلزله در حالت آماده باش هستند.

آماده باش دستگاه‌های اجرایی در ساوه

فرماندار ساوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به محض اطلاع از وقوع زلزله در منطقه نوبران به تمامی دستگاه‌های اجرایی اعلام شد که تا اطلاع ثانوی با نیروها و تجهیزات مرتبط با مدیریت بحران در حالت آماده باش قرار گیرند.

علی میرزایی افزود: تجهیزات و خودروهای امدادی در فضای مسقف نگهداری نمی‌شوند و به بخشداران و دهیاران و شوراها نیز حالت آماده باش اعلام شده است.

وی گفت: در صورت وجود گزارشی مبنی بر وارد آمدن خسارت ناشی از زلزله به رسانه‌های استان اطلاع رسانی می‌شود.

اعزام دو خودرو امدادی هلال احمر به نوبران

سرپرست جمعیت هلال احمر استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به دنبال وقوع زمین لرزه در نوبران جمعیت هلال احمر استان مرکزی در حالت آماده باش قرار گرفته است.

علیرضا محمودی گفت: لحظاتی پیش زمین لرزه‌ای به شدت ۳/۸ نوبران از شهرستان‌های استان مرکزی را لرزاند که بلافاصله، دو خودروی امدادی از نزدیک‌ترین هلال احمر استان مرکزی به شهرستان نوبران اعزام شد.

وی ادامه داد: تیم ارزیابی صحنه وقوع زلزله به همراه تیم واکنش سریع بلافاصله به محل اعزام شدند.

این خبر در حال تکمیل است…

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا