شهرستان ها

توضیحات استاندار در مورد وضعیت پر خطر کرونایی در مسجدسلیمان

اهواز- استاندار خوزستان با اشاره به نبود بیمارستان برای لالی و اندیکا، گفت: اگر آمار این دو شهرستان لحاظ شود، شهر مسجدسلیمان از وضعیت پر خطر کرونایی خارج خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز در نشست ستاد استانی کرونا، اظهار کرد: ستاد ملی کرونای کشور در خصوص ۴۶ شهرستان پر خطر این بیماری از جمله شهرستان مسجدسلیمان تصمیم‌گیری می‌کند و روز دوشنبه این تصمیم‌ها ابلاغ می‌شود و آنچه هست، بی‌شک اعمال خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: مسئولان بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان به تازگی اعلام کردند که تعداد بیماران ما نیز دو شهر لالی و اندیکا را در بر می‌گیرد اما جمعیت این دو شهر در آمار کرونایی نادیده گرفته شده و فقط به جمعیت شهر مسجدسلیمان در آمار این بیماری لحاظ شده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه دو شهر لالی و اندیکا بیمارستانی ندارند، افزود: اگر آمار این دو شهرستان لحاظ شود، شهر مسجدسلیمان از وضعیت پر خطر کرونایی خارج خواهد شد.

شریعتی تأکید کرد: دستور داده شد که دانشگاه علوم پزشکی استان این وضعیت را بررسی کند و اگر حرف مسئولان بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان صحت و درست باشد، این شهر از وضعیت پر خطر کرونایی خارج خواهد شد.

وی بیان کرد: تا هنگامی که این مسئله روشن و قطعی شود و دانشگاه علوم پزشکی بررسی‌های خود را انجام دهد، پروتکل‌های بهداشتی و قوانین مربوطه به وضعیت پر خطر برای مسجدسلیمان اعمال می‌شود.

استاندار خوزستان اضافه کرد: در رابطه با سایر شهرستان‌های استان نیز تصمیم‌گیری شده که فرمانداران شهرستان‌ها نسبت به این امر عمل و مراقبت کنند، تیم‌های بازرسی را تشکیل دهند و نظارت جدی‌تری داشته باشند.

شریعتی تصریح کرد: همچنین بنا شد که از تشییع جنازه‌ها، مراسم عروسی و تجمع‌ها جلوگیری شود و تا حد امکان راه‌های ارتباطی زیارت به اهل قبور و مقابر بسته شود.

وی در ادامه گفت: این امر بر عهده فرماندار، دادستان و نیروی انتظامی هر شهرستان است و هر کسی که غیر از آن عمل کند، تخلف کرده و اگر این تخلف در هر شهری صورت گیرد فرماندار، دادستان و نیروی انتظامی مسئول و مقصر آن می دانم.

استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه سرعت انتقال و کشندگی ویروس کرونا بیشتر شده است، عنوان کرد: شرایط و ضوابط اپیدمی بیماری کرونا را باید با جدیت بیشتری پیگیر باشیم و صرفاً به سفارش اکتفا نکنیم و قاطعانه طبق مقررات با خاطیان برخورد تا بتوان این ویروس را کنترل، مدیریت و شرایط را برای ریشه‌کن کردن آن مهیا کنیم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا