بین الملل

حزب‌الله عراق، سازش سودان با رژیم تل آویو را خیانت به فلسطین دانست


گروه مقاومت حزب‌الله عراق، توافق سودان با رژیم تل آویو را خیانت به فلسطین و آرمان آن دانست و گفت که تصمیمات حکومت‌های عربی واقعیت را تغییر نمی‌دهد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گردان‌های حزب‌الله لبنان اقدام سودان در توافق با رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را محکوم کرد.

حزب‌الله عراق شنبه‌شب در بیانیه در واکنش به توافق دیروز خارطوم و تل‌آویو گفت: «گام‌هایی که دولت مزدور سودان و دولت‌های عربی در خلیج [فارس] برداشته‌اند خیانت به مردم فلسطین است».

حزب‌الله عراق این گونه اقدامات را «اسفبار» دانست و گفت که چنین گام‌هایی هرگز واقعیت را تغییر نخواهد داد و ملت‌های این حکومت‌ها هستند که در قضیه فلسطین فصل الخطاب هستند.

به گزارش شبکه المیادین، گردان‌های حزب‌الله تأکید کرد که انسان‌های شریف و آزاده، هرچقدر هم که قربانی‌های زیادی در راه آرمان فلسطین داده شود، آن را رها نخواهند کرد.

مقامات سودان، رئیس جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی تماس تلفنی از توافق سودان و این رژیم بر سر عادی‌سازی روابط خبر دادند. منابعی در وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید گفته‌اند که شرط تل آویو و واشنگتن برای عادی‌سازی روابط این بود که سودان حزب‌الله لبنان را تروریستی اعلام کند.

سودان بعد از امارات و بحرین سومین کشوری است که دست به عادی‌سازی با رژیم اشغالگر قدس زده است. مقامات بلند پایه صهیونیست از جمله رئیس موساد و افراد صهیونیست نزدیک به ولی‌عهد سعودی نیز طی این مدت گفته‌اند که عربستان سعودی نیز تمایل به عادی‌سازی روابط با تل آویو دارد، ولی از پیامدهای آن می‌ترسد.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا