بین الملل

ارتش یمن بر دو منطقه و مرکز اطلاعات نظامی «مأرب» تسلط یافت


ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور طی عملیات روز جمعه موفق به پیشروی در استان مأرب و سیطره بر مرکز اطلاعات نظامی دولت مستعفی شدند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در تازه‌ترین عملیات خود علیه ائتلاف سعودی و نیروهای مورد حمایت آن در استان یمن، مرکز اطلاعات نظامی متعلق به آن‌ها را به تصرف خود درآوردند.

رسانه‌های جنبش انصار الله یمن که بخشی از دولت نجات ملی این کشور است دیروز به نقل از منبعی نظامی گزارش داده بودند نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر مناطق «نبعة» و «المدید» و همچنین مرکز اطلاعات نظامی منطقه هفتم که در کنترل نیروهای دولت مستعفی بود، سیطره پیدا کرده‌اند.

به گزارش وبگاه «الخبرالیمنی»، این منبع نظامی گفت که بعد از این پیشروی جنگنده‌های ائتلاف سعودی این مناطق را بشدت بمباران کرده است.

پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان مأرب  (شمال شرق) در حالی صورت می‌گیرد که دولت مستعفی به ریاست منصور هادی مدعی شده است که توانسته جلوی پیشروی‌های نیروهای دولت نجات ملی را بگیرد.

برخی منابع یمنی می‌گویند دور جدیدی از درگیری‌های شدید بین دولت مستعفی و دولت نجات ملی یمن در استان مأرب، چند روز بعد از آرامش شکننده در جبهه‌ها و به دنبال پیشروی نیروهای دولت مستعفی در استان جوف آغاز شده است. این استان در مجاورت استان مأرب قرار دارد.

امروز همچنین یگان پهپادی یمن در پاسخ تداوم حملات ائتلاف سعودی به مناطق یمن، با سه فروند پهپاد از نوع «قاصف۲ کی» فرودگاه‌های ابها و جیزان را به همراه پایگاه هوایی خمیس مشیط هدف قرار داد (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا