شهرستان ها

تلاش برای حفظ صحت و سلامت مردم جنبه مادی پیدا نکند

زاهدان – نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مسئولین نباید ارقام هزینه شده برای مردم در نظام سلامت را بزرگ بشمارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدارمدیر و کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان ضمن گرامیداشت هفته بیمه سلامت و قدردانی از تلاش‌های این مجموعه جهت تأمین بهداشت و امنیت سلامت مردم اظهار داشت: اداره کل بیمه سلامت کار مهم و تأثیر گذاری را دنبال می‌کند آن هم در شرایطی که مردم علاوه بر مشکلات معیشتی و تنگناهای اقتصادی با آسیب‌های ویروس کرونا مواجه هستند که تحمل این اوضاع هم برای مردم و هم برای خدمتگزاران حوزه سلامت سخت و نیاز به کار بیشتر دارد.

امام‌جمعه زاهدان با اشاره به نقش مهم بیمه‌ها در کاهش هزینه‌های بیماری بیان کرد: در هنگام گرفتاری و مواجهه با بیماری داشتن دغدغه مالی و تأمین هزینه‌ها برای شخص بیمار بسیار سخت و عذاب‌آور است و نیاز است تا با تلاش مضاعف در این زمینه نگرانی تأمین هزینه‌های مالی رفع و بیمار فقط دغدغه بیماری‌اش را داشته باشد.

آیت‌الله مصطفی محامی رفع گرفتاری و شاد کردن دل انسان‌ها به خصوص در شرایطی که افراد بیمار و دل‌شکسته باشند را یک وظیفه مهم و دارای ارزشی مضاعف دانست و افزود: تأمین هزینه‌های درمانی و بیمه مردم وظیفه دستگاه‌های نظام و از جمله حقوق عمومی مردم است و مسئولین نباید ارقام هزینه شده برای مردم در نظام سلامت را بزرگ بشمارند و این هزینه‌های صرف شده در قبال حقوق عمومی مردم و وظیفه دستگاه‌های نظام ناچیز است و نباید تلاش برای حفظ صحت و سلامت مردم جنبه مادی پیدا کند که این باعث تحقیر کار انجام شده و توهین به جان مردم خواهد بود.

وی بیان کرد: مهمترین اولویت سلامت مردم می‌باشد و نیاز است تا در اراِئه گزارش‌ها در حوزه سلامت معیار حفظ صحت و سلامت مردم قرار گیرد و نه تنها اعداد و ارقامی که هزینه شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور اقدامات دولت درزمینه بیمه و خدمات درمانی به‌عنوان یک وظیفه برشمرده می‌شود و قابل افتخار و منت‌گذاری نیست، علاوه برآنکه برخی از گرفتاری و مریضی‌های ایجاد شده حاصل سیاست‌های غلط غذایی و دارویی و ناشی از بی تدبیری در حوزه سلامت است که مردم با آن‌ها درگیر هستند.

دکتر عباسی مدیر کل بیمه سلامت استان هم با ارائه گزارشی از عملکرد بیمه سلامت در سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی افزود: سالانه مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان گردش مالی بیمه سلامت در سیستان و بلوچستان است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا