ورزش

استحکام فنی و دفاعی پرسپولیس ترَک برمی‌دارد؟

پرسپولیس با وجود داشتن گزینه های متعدد در خطوط مختلف گزینه مناسبی برای جایگزینی بازیکنانی که در خط دروازه و دفاع جدا شده‌اند ندارد تا تداوم استحکام دفاعی این تیم مورد تردید قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عملکرد پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی به قدری خوب بود که این تیم در ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با وجود جدایی علی علیپور، مهدی ترابی و علیرضا بیرانوند مشکلی در مصاف با نمایندگان پرقدرت و دارای بازیکنان باکیفیت عربستان و قطر پیدا نکند تا به فینال این مسابقات برسد.

با این وجود تغییر و تحولات ادامه دار لیست بازیکنان پرسپولیس پس از بازگشت از کشور قطر باعث شده تا این تیم با مشکلات احتمالی در دفاع و دروازه روبرو شود.

بی مسئولیتی در قبال نبود رادو!

بیستمین دوره بازی‌های لیگ برتر ایران در حالی قرار است از ۱۶ آبان‌ماه آغاز شود که بوژیدار رادوشوویچ دروازه بان کروات پرسپولیس هنوز به تهران نیامده تا در تمرینات این تیم شرکت کند.

مطالبات رادوشوویپ تاکنون پرداخت نشده و دروازه‌بان کروات سرخپوشان در آستانه فسخ یکطرفه قرارداد خود با این باشگاه قرار دارد.

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس که با جذب حامد لک و استفاده از این دروازه‌بان در لیگ قهرمانان آسیا نشان داد علاقه‌ای به بهره گیری از رادوشوویچ ندارد با چالش جدی در این پست روبرو است.

پرسپولیس به دلیل محرومیت از سوی فیفا فعلاً نمی‌تواند در نقل و انتقالات شرکت کند. از این رو رادو تنها گزینه جانشینی حامد لک در چارچوب دروازه پرسپولیس است. سنگربانی که با توجه به افزایش نرخ ارز با مبلغ سنگین ۲۲۰ هزار یورو در پرسپولیس ماند اما همچنان در تمرینات غایب است و در صورت فسخ یکطرفه نیز تمام این پول را طبق بندهای قراردادش دریافت می‌کند.

شجاعت از قلب دفاع پرسپولیس رفت؟

شجاع خلیل زاده پس از کش و قوس‌های فراوان تصمیم به ترک پرسپولیس گرفت تا بر خلاف گفته‌های خود نشان دهد چندان هم حاضر نیست از پول بابت حفظ پیراهن پرسپولیس بگذرد. مدافع میانی سرخپوشان که پس از مدت‌ها به اردوی تیم ملی نیز دعوت شد راهی الریان قطر شد تا قلب دفاع پرسپولیس تنها دو گزینه باتجربه داشته باشد: محمدحسین کنعانی زادگان و سیدجلال حسینی.دو مدافعی که گرچه آمار خوبی در حفظ استحکام خط دفاعی دارند اما در صورت مصدومیت جایگزین امتحان پس داده‌ای روی نیمکت ندارند.

چرخش خطرناک نادری، موقعیت بحرانی سرخ!

باشگاه پرسپولیس نتوانست پول رضایتنامه ۱۵۰ هزار یورویی محمد نادری را برای جذب او از باشگاه کورتریک بلژیک پرداخت کند تا مدافع چپ فصل گذشته پرسپولیس به استقلال بپیوندد. انتقال بزرگی که کار را برای پرسپولیس در کناره‌ها خطرناک کرده است. نادری توانایی بازی در گوشه‌ها را داشته و می‌توانست به قلب دفاع پرسپولیس نیز در مواقع ضروری کمک کند اما از پرسپولیس رفت تا دست یحیی خالی‌تر از همیشه شود.

قهرمان چهار دوره متوالی لیگ برتر ایران در حالی خود را برای فصل پیش رو و فینال لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌کند که نیمکت مطمئنی برای خط دفاع و چارچوب دروازه‌اش ندارد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا