شهرستان ها

مهیاسازی جامعه برای عصر غیبت رسالت امام حسن عسکری (ع)

اردبیل-مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل مهیاسازی جامعه برای عصر غیبت را پیام مهم امام حسن عسکری(ع) عنوان کرد و گفت: ولایت امام زمان (عج) رکن دین و راهنمای انسان مسلمان در همه ابعاد دین است.

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در گفت وگو با خبرنگار مهر، با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام عسکری (ع) گفت: آن حضرت در روز هشتم ربیع الاول توسط خلیفه عباسی در سن ۲۸ سالگی به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه امام حسن عسکری (ع) خدمات ارزنده‌ای در راه گسترش اسلام ارائه کرد، گفت: ایشان راهنمای واقعی انسان‌ها بوده و آنها را از انحرافات گوناگون نجات می‌دادند و کفر و حق را به مردم شناساند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان افزود: امام حسن عسکری (ع) در راه گسترش اسلام و رهبری جامعه مسلمین دچار رنج‌ها و سختی‌های فراوان شد و آنقدر در زندان‌ها و پادگان‌های نظامی بود که لقب شأن به عسکری مشهور شد.

شناساندن حضرت ولیعصر و بستر سازی برای عصر غیبت از اصول حکومت داری امام حسن عسکری (ع)

حجت‌الاسلام جعفرزاده، مهیاسازی جامعه برای عصر غیبت را مهمترین پیام امام حسن عسکری (ع) عنوان و خاطر نشان کرد: مهمترین وظیفه امام حسن عسکری (ع) به‌عنوان پیشوای مسلمانان، شناساندن و آماده‌سازی جامعه و مردم برای غیبت حضرت ولی عصر (عج) به مدتی طولانی بود؛ زیرا تولد جانشین و امام بعدی به دلیل دشمنی حکومت عباسی با ائمه معصومین (ع) در خفا اتفاق افتاده و کمتر کسی از این جریان با خبر بود.

عضو شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه امام حسن عسکری (ع) در حفظ اعتقادات شیعه نقش مؤثری داشت، تصریح کرد: آن امام بزرگوار ضمن ترویج و تبلیغ آموزه‌های دینی، مردم را با اعمال نیک و پسندیده خود به حقانیت، عدالت و انصاف دعوت می‌کرد.

وی افزود: امام حسن عسکری (ع) در طول عمر مبارکشان و با وجود محدودیت‌های حکومتی چندین شاگرد تربیت کرده و سعی در نشر معارف و اسلام ناب محمدی داشتند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده گفت: دعوت به وحدت و همدلی از خصوصیات نیکوی امام حسن عسکری (ع) بود و پیروان خود را همواره به خودداری از تحریک فرقه‌های مختلف و هدایت عامه به مکتب اهل بیت (ع) توصیه می‌کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، به روایتی از امام حسن عسکری (ع) اشاره کرد که فرمودند: ” پرهیزکارترین انسان‌ها کسانی هستند که از شبهات دوری کرده و عابدترین مردم کسانی هستند که فرایض و واجبات الهی را اقامه کنند و برپا دارند.”

ولایت امام زمان (عج) رکن دین اسلام و چراغ راه مسلمین جهان است

وی در بخش دیگری از سخنانش به آغاز امامت حضرت مهدی (عج) اشاره کرد و در خصوص مهدویت و انتظار و رسالت امت اسلامی در زمان غیبت گفت: بر اساس تعالیم اسلامی یکی از وظایف مهم هر مسلمان، انتظار ظهور حضرت قائم (عج) است، انتظار تحقق وعده الهی بر حاکمیت صالحان و تشکیل دولت اهل بیت رسول خدا (ص) است.

حجت‌الاسلام جعفرزاده گفت: منتظران واقعی با پیروی از فرامین معصومین علیه السلام و با درک درست از بازگشت عدالت راستین می‌توانند در رفع مشکلات و مبارزه با استکبار موفق عمل کنند.

وی ولایت حضرت ولیعصر (عج) را رکن دین اسلام و چراغ راه مسلمین بیان کرد و افزود: ولایت امام زمان (عج) به‌عنوان سرپرستی و حاکمیت آن امام بزرگوار بر افراد جامعه است و این ولایت، رکن دین و راهنمای انسان مسلمان در همه ابعاد دین است.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان، ادامه داد: برای منتظران زمان غیبت همین پاداش بس که نام آنها در زمره یاران امام عصر (عج)، و از جمله کسانی ثبت‏ شود که آن حضرت را به هنگام ظهور همراهی می‌کنند.

مقام معظم رهبری به نیابت از حضرت ولیعصر (عج) صاحب «ولایت شرعیه» است

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به دوران غیبت امام عصر (عج) تصریح کرد: در هیچ دوره‌ای پیوند امام با مردم گسیخته نشده است. امروز که در دوران غیبت کبرای آن حضرت قرار گرفته‌ایم و دوران نیابت عامه است، مقام معظم رهبری، به‌عنوان فقیهی وارسته، حکیم، دانای دین، آگاه به مسائل سیاسی، دوراندیش، بصیر، شجاع، متقی و دارای همه شرایط فقاهت و رهبری، در رأس جامعه اسلامی قرار گرفته و اطاعت از ایشان واجب و ضامن استحکام و دوام حکومت اسلامی است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا