شهرستان ها

اجازه دور کاری ۵۰ درصد نیروی کار به مدیران ادارات داده شده است

کرمان – معاون استاندار کرمان گفت: به دنبال اخذ مجوز سازمان استخدامی هستیم که تعداد کارکنان تقلیل پیدا کند هرچند در شرایط فعلی ادارات اجازه لحاظ دورکاری برای ۵۰ درصد کارکنان خود را دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق بصیری شنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه موج اول کرونا در اسفند ماه وارد استان شد که توانستیم با تدابیر مختلف همچون تعطیلی مراکز و اصناف مختلف آن را کنترل کنیم و تقریباً وضعیت استان سفید بود، افزود: اما همیشه نمی‌توان چنین محدودیت‌هایی را اعمال کنیم درنتیجه موج دوم که در ایام تابستان بود، عمدتاً با محوریت بازرسی‌ها پیگیری شد.

وی با بیان این مطلب که وضعیت موجود استان نگران کننده است، عنوان کرد: در شرایط فعلی که شاهد شیوع موج سوم کرونا هستیم عکس العمل ما به صورت تلفیقی در قالب اعمال محدودیت‌ها و انجام بازرسی‌ها است البته ستاد استانی دارای اختیار در هر زمینه‌ای نیست بلکه باید با هماهنگی و تأیید ستاد ملی برخی محدودیت‌ها اعمال شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان با اشاره به اینکه مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها به مدت دو هفته به صورت غیرحضوری فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: تمامی مراسمات اجتماعی و همایش‌ها به مدت دو هفته تعطیل و فعالیت مساجد و مصلی‌ها فقط محدود به برگزاری نماز خواهد بود. همچنین مکان‌های تفریحی، استخرها، باشگاه‌های ورزشی، سینماها، موزه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه، قهوه خانه، شهربازی‌ها هم به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود.

ورود به مناطق ییلاقی و تفرجگاه‌ها به مدت ۲ هفته ممنوع است

وی اظهار داشت: تالارهای پذیرایی در گذشته تا ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کردند اما از آنجایی که تالارها متأسفانه یکی از مکان‌هایی است که می‌تواند موجب شیوع ویروس کرونا باشد به شهرستان‌ها اجازه داده شده است متناسب با شرایطی که دارند تالارها را تعطیل و یا با ظرفیت یک سوم فعالیت کنند که البته باید زیرساخت لازم داشته باشند و مورد تأیید کارشناسان بهداشت قرار بگیرد.

بصیری با اشاره به اینکه در بحث ادارات از قبل به مدیران اجازه داده شده بود در صورت تشخیص برای کارکنان خود دورکاری لحاظ کنند، اظهار کرد: در حال حاضر به دنبال اخذ مصوبه سازمان استخدامی هستیم که تعداد کارکنان تقلیل پیدا کند هرچند در شرایط فعلی ادارات اجازه لحاظ دورکاری برای ۵۰ درصد کارکنان خود را دارند اما تاکید می‌شود نحوه ارائه دورکاری به صورت یک روز در میان باشد و به کار ارباب رجوع رسیدگی شود.

وی با بیان این مطلب که تمامی همایش‌ها و برنامه‌های حضوری به استثنای جلسات امنیتی به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود، ابراز داشت: همه ادارات همانند گذشته ملزم هستند که فقط به مراجعه کنندگانی که ماسک می‌زنند، خدمات ارائه کنند اما برخی ادارات همانند شهرداری‌ها و بانک‌ها را بیشتر ملزم کردیم که رعایت کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان با اشاره به اینکه ورود به مناطق ییلاقی به مدت دو هفته ممنوع خواهد بود، اظهار داشت: در آرامستان ها نیز این ممنوعیت به مدت دو هفته لحاظ می‌شود همچنین مراکز پذیرایی همانند فست فودها، رستوران‌ها و مراکز مشابه تا ساعت ۱۶ فعالیت عادی و پس از آن فقط به صورت بیرون بر خواهد بود.

وی با بیان این مطلب که جاده‌هایی که منتهی به تفرج گاه‌ها می‌شود، کنترل‌ها و ممنوعیت‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: تمامی تلاش‌ها و فعالیت‌هایی که ذکر شد بدون همکاری مردم، نتیجه نخواهد داد لذا درخواست جدی و مهم ما همکاری همه جانبه مردم و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا