سینمای ایران و جهان

اولین بازیگر آسیایی که می تواند اسکار بازیگری بگیرد!

استیون یئون می‌تواند نخستین بازیگر آسیایی باشد که اسکار بازیگری را دریافت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، استودیو A24 اعلام کرد از استیو یئون بازیگر فیلم «میناری» در رقابت برای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی حمایت می‌کند.

در کنار وی، یری هان که هم‌بازی وی در این فیلم بوده نیز برای کسب اسکار بهترین بازیگر زن رقابت می‌کند. در همین حال دیگر بازیگران گروه بازیگران این فیلم شامل آلن اس. کیم، ویل پتون و یو-جونگ یون نیز در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل وارد این رقابت می‌شوند.

نادیده گرفتن بازیگران آسیایی یکی از زشت‌ترین سنت‌های اسکار در تاریخ طولانی آن است. در این حال اگر یئون نامزدی اسکار را کسب کند، می‌تواند نخستین بازیگر آسیایی آمریکایی باشد که این موفقیت را به دست می‌آورد.

در فیلم «میناری» یئون در نقش جیکوب پدر یک خانواده کره‌ای بازی کرده که خانواده‌اش را در دهه ۱۹۸۰ به یک مزرعه می‌برد تا زندگی تازه‌ای را شروع کنند. وی پس از نمایش این فیلم در جشنواره‌های ساندنس و میدلبورگ موفق به کسب جایزه مخاطبان از هر دو جشنواره شد. این بازیگر سال ۲۰۱۸ نیز برای بازی در فیلم «سوزاندن» از کره جنوبی، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس شد.

«میناری» به کارگردانی لی ایزاک چانگ ساخته شده و هنوز به صورت رسمی تاریخ اکرانش اعلام نشده است. گفته شده قصد بر این است تا این فیلم پیش از پایان سال ۲۰۲۰ به نمایش درآید. با این کار فیلم می‌تواند در حلقه‌های منتقدان نیویورک و لس‌آنجلس از شانس دیده شدن برخوردار باشد.

استیون یئون از سال ۲۰۰۵ تاکنون مشغول فعالیت بوده و برای صداپیشگی در «آواتار: افسانه کورا» و بازی در سریال «مردگان متحرک» در نقش گلن با اقبال روبه رو شد.

نامزدی هر یک از بازیگران این فیلم در آکادمی اسکار یک موفقیت دیگر برای سینمای کره جنوبی خواهد بود و برای نخستین بار یک بازیگر کره‌ای چنین موقعیتی را به دست می‌آورد.

پیش از این یول براینر با ریشه مغولی در سال ۱۹۵۶ برای فیلم «شاه و من» برنده اسکار شد و بن کینگزلی که هندی- بریتانیایی است سال ۱۹۸۲ برای بازی در «گاندی» موفق به کسب همین جایزه شد. وی سال ۲۰۰۳ برای «خانه‌ای از شن و مه» نیز نامزدی اسکار را کسب کرد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا