جامعه

۱۹۵ هزار متر از مسیل‌های شمال تهران لایروبی شد


شهردار منطقه یک تهران گفت: ۱۹۵ هزار متر مسیل‌های شمال پایتخت در آستانه بارش‌های پاییزی و جهت آمادگی برای فصل زمستان لایروبی شد.


به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک تهران در بازدید از رود دره‌ها و مسیل‌های کوهسار، درکه و دربند اظهار داشت: در راستای برنامه‌های زمانبندی شده در ۶ ماهه اول سال جاری اداره مسیل‌ها و قنوات منطقه با لایروبی مستمر و شبانه روزی و اجرای عملیات رسوب برداری گنجایش و ظرفیت پذیرش مسیل‌ها را افزایش داده است.

وی با رصد نحوه پاکسازی، نظافت، لایروبی و رسوب برداری از مسیل ها و حوضچه های رسوبگیر گفت: یکی از اقدامات لازم در ساماندهی مسیل ها دسترسی ماشین الات به حوضچه.ها است که باید رمپ ورودی ماشین آلات ایجاد شود.

شهردار منطقه یک تهران در ادامه احداث دیواره مسیل درکه را مورد تأکید قرار داد و افزود: اقدامات لازم برای احداث دیواره مسیل درکه و احداث و بازسازی دیواره و کف مسیل دربند (حوضچه ارم) باید در اولویت فعالیت‌های منطقه قرار گیرد و کف سازی مسیل ها و طبیعی بودن آنها چه به لحاظ دید بصری و چه به لحاظ تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی باید مد نظر باشد.

وی به جمع آوری همه پل‌های موجود بر روی مسیل خشکه (کوهسار) اشاره کرد و گفت: با یک برنامه مطالعاتی باید همه پل‌های موجود بر روی این مسیل برای جلوگیری از مانع جریان روان آب در بارش‌های شدید جمع آوری شوند.

انتهای پیام/

 


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا