شهرستان ها

دست نوازش خیرین بر سر ایتام دشتی/ وقتی «شاد» محور وحدت می‌شود

بوشهر – در حال حاضر ۷۵۰ یتیم و محسنین در انتظار نوازش و سخاوت خیرین شهرستان دشتی هستند و تاکنون نیز مردم در این اقدام خیر پیشگام بودند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها، قاسم بازیاری: این روزگار فشار اقتصادی، زندگی را برای مردم سخت کرده و مهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا که چند ماهی وارد کشور شده است، سختی‌ها را بیشتر و پیچیده‌تر کرده است.

در این بین، علی رغم کمک‌های دولتی و برگزاری رزمایش مواسات و همدلی در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری توانسته بخشی از این خسارت‌ها را جبران کند ولی این جوابگوی نیازهای مردم نیست.

در این بین اقشار آسیب پذیر جامعه به شدت متضرر شده و زندگی سختی این روزها دارند که می‌طلبد همه مردم به کمک این عزیزان بیایند.

یتیمان و محسنین بیش از هر کسی دیگر نیازمند حمایت هستند یتیمانی که آرزوی یک زندگی عادی دارند. این روزها طرحی با عنوان «هر کارمند، حامی یک فرزند» اجرایی شده که این طرح نقش بسزایی در رفع مشکل این عزیزان دارد و می‌طلبد مردم در این طرح همت بگمارند و دست نوازش و سخاوت بر سر این یتیمان بکشند.

شهرستان دشتی با دارا بودن ۷۵۰ یتیم و محسنین چشم انتظار حمایت خیرین هستند، خیرینی که تاکنون در سطح شهرستان خوش درخشیدند و توانستند یتیم‌های زیادی را تحت پوشش خود ببرند ولی تا نقطه مطلوب راه زیادی برای پیمودن وجود دارد.

۷۵۰ یتیم منتظر کمک خیرین

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر ۷۵۰ فرزند یتیم و محسنین در سطح شهرستان چشم انتظار حمایت مادی معنوی کارمندان صاحبان صنایع شرکت‌ها و خیرین هستند.

اسماعیل فقیه از تشکیل دبیرخانه در سطح شهرستان خبر داد و گفت: طرح هر کارمند حامی یک فرزند معنوی در شهرستان اجرا شده که قطعاً اثرات خوبی در پی خواهد داشت.

فقیه ادامه داد: امیدواریم با اجرای این طرح مشکلات این عزیزان به حداقل برسد.

شاد محور وحدت

از طرفی با شروع فصل درس و مدرسه و برگزاری کلاس‌های آنلاین در مدارس، استفاده از برنامه شاد به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی این عزیزان است.

موضوعی که اگر از آن غافل شویم ممکن است پیامدهای ناگواری در پی داشته باشد و خیلی از دانش آموزان به دلیل اینکه نتوانند به این برنامه دسترس داشته باشند از درس و مدرسه عقب بیافتند که نیاز به عزم راسخی در این زمینه است.

حالا شبکه شاد می‌تواند محلی برای وحدت و همراهی باشد؛ وحدتی که با یک کار خیر همراه است و یک خیریه ماندگار را در دل‌ها ثبت خواهد کرد.

کارمندان مشارکت کنند

فرماندار دشتی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: همه ما وظیفه داریم به فرزندان ایتام و محسنین توجه کنیم و از همه ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم در راستای رفع مشکل این عزیزان استفاده کنیم.

عبدالله نادری افزود: انتظار داریم کارمندان دستگاه‌های اجرایی در این طرح مشارکت چشمگیر داشته باشند.

وی بیان کرد: امروز ما در یک جنگ اقتصادی هستیم و باید به این موضوع به عنوان یک تکلیف دینی به آن نگاه کنیم.

نادری ادامه داد: بخشداران با مشارکت دهیاران حمایت‌های لازم از مجموعه کمیته امداد داشته باشند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

۳۰۰ تبلت برای دانش‌آموزان دشتی

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از مشارکت خوب خیرین شهرستان دشتی در اجرای برنامه‌های کمیته قدردانی کرد و گفت: مردم دیار دشتی همواره در کارهای خیر پیشگام هستند که جای تقدیر و تشکر دارد.

لطفی افزود: رسیدگی به ایتام و محسنین و مستمندان همواره در کتب دینی ما به آن تاکید شده است.

وی ادامه داد: در شرایط کرونایی که کلاس درس به صورت حضوری تشکیل نمی‌شود و به صورت آنلاین برگزار می‌شود دانش آموزان نباید دغدغه برنامه شاد داشته باشند.

لطفی بیان کرد: به حمدالله با مشارکت خوب خیرین و مسئولین ۳۰۰ تبلت در اختیار دانش آموزان این شهرستان قرار داده می‌شود تا این عزیزان با خیال راحت به فعالیت درسی خود ادامه دهند.

وی بیان کرد: در این شرایط اقتصادی همه باید به مسئولیت خود در قبال کمک به اقشار آسیب پذیر به ویژه یتیمان اهتمام ویژه داشته باشیم و اجازه ندهیم این فشارها در زندگی آنها تأثیری بگذارند.

کمک به نیازمندان در دین اسلام همواره مورد تاکید بوده است و مردم ایران اسلامی در کارهای خیر پیشتاز هستند.

کمیته امداد به تنهایی قادر به تأمین نیازهای خیل عظیم نیازمندان نخواهد بود و می‌طلبد که خیرین مشارکت و همراهی مناسبی را با این نهاد داشته باشند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا