شهرستان ها

درخشش هنرمندان خوزستانی در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان

اهواز- فیلم سینمایی «بچه گرگ‌های دره سیب» به کارگردانی فریدون نجفی و ایفای نقش سوگل طهماسبی و علی اوسیوند هنرمندان خوزستانی، بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فیلم «بچه گرگ‌های دره سیب» به کارگردانی فریدون نجفی هنرمند خوزستانی و تهیه‌کنندگی مجید برزگر، با دریافت چهار پروانه زرین از سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان بهترین فیلم جشنواره شد که پروانه زرین، دیپلم افتخار و جایزه ویژه هیئت‌داوران بخش بین‌الملل (فریدون نجفی)، پروانه زرین، دیپلم افتخار و جایزه بهترین بازیگر بخش سینمای ایران (محمدرضا عالیور)، پروانه زرین، دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم‌نامه بخش سینمای ایران (فریدون نجفی) و پروانه زرین، دیپلم افتخار و جایزه بهترین فیلم سینمای ایران (مجید برزگر) را شامل می‌شود.

فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی که در جشنواره فجر جایزه بهترین فیلم را کسب کرده بود، رقیب اصلی فیلم «بچه گرگ‌های دره سیب» بود که موفق به دریافت آن نشد و جایزه بهترین فیلم جشنواره به فیلم سینمایی «بچه گرگ‌های دره سیب» به کارگردانی و فیلم‌نامه‌نویسی هنرمند خوزستانی تعلق گرفت.

این فیلم در منطقه شیمبار استان خوزستان و بخشی از آن در ارتفاعات زرد کوه فیلم‌برداری شده است و بیشتر بازیگرانی که در این فیلم ایفای نقش می‌کنند از جمله سوگل طهماسبی، علیرضا اسیوند، محمدرضا عالیور، سمیرا بالیپور، امیررضا فرامرزی و حبیب تاجمیری خوزستانی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، خلاصه این فیلم از این قرار است «آشو پسر یازده ساله‌ای است که پدرش مظنون به قتل و متواری است و فکر می‌کند که مادرش را در کودکی از دست داده است؛ در یک سفر اجباری، حقایقی را در می‌یابد که داستان‌های جدیدی را برایش رقم می زند».

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا