بین الملل

هشدار فرماندار نیویورک به یهودیان ارتدوکس


فرماندار ایالت نیویورک هشدار داد در صورتیکه یهودیان ارتدوکس از محدودیت‌های جدید مرتبط با کرونا سرپیچی کنند، از دریافت بودجه عمومی محروم می‌شوند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرمان روز دوشنبه هفته گذشته «اندرو کومو» فرماندار ایالت «نیویورک» برای تعطیلی مدارس و کسب و کارهای غیرضروری در بسیاری از محله‌های سکونت یهودیان ارتدوکس به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، خشم جامعه یهودیان ارتدوکس نیویورک را برانگیخت.

طبق گزارش رسانه های آمریکایی، فرماندار ایالت نیویورک به دنبال اعتراض یهودیان ارتدوکس هشدار داد، در صورتیکه از محدودیت‌های مرتبط با کرونا سرپیچی کنند، از دریافت بودجه عمومی محروم خواهند شد.

چند روز پیش، یکی از یهودیان اهل بروکلین در اعتراض به تصمیم جدید کومو که کسب و کار یهودیان ارتدوکس را تعطیل کرده است، گفت: «مردم بسیار ناامید و ناراحت هستند. این طور نیست که ما تنها افرادی در نیویورک باشیم که به کووید-19 مبتلا می‌شویم».

با این حال، کومو ضمن دفاع از این سیاست خود در یک مصاحبه تلفنی در خصوص هشدار به قطع بودجه عمومی یهودیان ارتدوکس در صورت نقض قوانین مربوط به کرونا گفت: «بنابراین امیدوارم که این انگیزه‌ای برای آنها شود زیرا هر اقدام دیگری که انجام دادم، انگیزه‌ای برایشان ایجاد نکرد».

وی ادامه داد: «من تضمین می‌کنم که اگر یک مدرسه تعطیل شود و قرار نباشد بودجه دولتی دریافت کنند، شاهد سازگاری آنها خواهید بود».

با این حال، رهبران یهودی ارتدوکس از اظهارات جدید کومو به خشم‌ آمده‌اند و گفته‌اند که وی طوری القا کرده که گویی یهودیان ارتدوکس حرص پول دارند.

«لیا فراستر» شهروندی در بروکلین به سی بی اس نیویورک گفت: «ما در آلمان نازی به سرمی‌بریم. [کومو] با افتخار می‌گوید که پول برای آنها (یهودیان) کارساز است و این شیوه رفتار وی با آنها است که می‌گوید اگر پول و بودجه آنها را قطع کند، چاره‌ای جز سازگاری ندارند».

یهودیان اردتدوکس معتقدند که قوانین محدودکننده‌ای که کومو برای آنها اعمال کرده، بر دیگر نقاط شهر حاکم نیست و همین امر منجر به ناخرسندی آنها شده است.

ایالت نیویورک با افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در وضعیت قرمز قرار گرفته و چهارمین ایالت آمریکا از نظر بیشترین تعداد مبتلایان است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا