جامعه

دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف مدیران بسیار ارزشمند است

یک نماینده مجلس گفت: ابلاغ دستورالعمل ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان به خوبی از سوی آیت الله رئیسی مطرح شده و قطعا می تواند توجه قضات را به این مسئله معطوف کند.

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به «دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان از سوی قوه قضائیه» گفت: به واقع خلاء این دستورالعمل احساس می‌شد چرا تاکنون التفاتی از سوی قضات پیرو مقابله با ترک فعل انجام نشده بود.

وی تأکید کرد: دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران برای نخستین بار و با اهتمام آیت الله رئیسی عملیاتی شد منتها ما نباید فراموش کنیم که برخی از ترک فعل‌ها از طریق افرادی انجام می‌شود که آن افراد انگیزه براندازی نظام را در سر می‌پرورانند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: برخی از ترک فعل‌ها به واقع در میان و بلند مدت آثار جبران ناپذیری بر نظام و کشور می‌گذارد به عنوان مثال وقتی نگذاریم پالایشگاه ساخته شود و یا اینکه نگذاریم مسکن سازی در کشور رونق بگیرد و مسکن ساخته شود و حتی به این مسئله هم افتخار کنیم تبعات آن جبران ناپذیر خواهد شد.

وی تأکید کرد: برخی از ترک فعل‌ها به واقع کشور را دچار بحران‌های اساسی می‌کند لذا اگر مشخص شود که این ترک فعل با انگیزه براندازانه پیش می‌رود حتی مشمول اعدام هم می‌شود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: ابلاغ دستورالعمل ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان به خوبی از سوی آیت الله رئیسی مطرح شده و قطعاً می‌تواند توجه قضات را به این مسئله معطوف کند البته قضات پیش تر هم ممنوعیتی در این رابطه نداشتند اما این اهتمامی که از سوی رئیس قوه قضائیه پیرو این مسئله ایجاد شد به واقع بسیار ارزشمند و پسندیده است.

وی تأکید کرد: ابلاغ این دستورالعمل بسیار بسیار مبارک است و ما این مسئله را به فال نیک می‌گیریم و قضات باید شجاعانه به این دستورالعمل ورود کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا