بین الملل

شمار تلفات کرونا در آمریکا به 225 هزار نفر رسید


طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دستکم 341 نفر دیگر، شمار کلی قربانیان در آمریکا از مرز 225 هزار نفر عبور کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۶۰ هزار و ۶۸۳ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هشت میلیون و ۶۳۵ هزار و ۷۵۲ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۳۴۱ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۲۵ هزار و ۲۲۷ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا کاهش داشته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هشت میلیون و ۸۸۹ هزار و ۱۷۹ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۳۰ هزار و ۵۱۰ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۱ میلیون ۱۹۰ هزار و ۷۴۲ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۵۰ هزار و ۱۶۸ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاش با ۹۱۳ هزار و ۴۹۴ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۶۶ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و کالیفرنیا با ۹۰۷ هز ار و ۴۳۶ مورد ابتلا و ۱۷ هزار و ۳۵۷ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۳۱ هزار و ۶۴۸ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۵۶۵ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۴۲ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۱۳ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۹۹۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۸ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۳۲۳ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هفت میلیون و 909 هزار و 959 مورد ابتلا و 119 هزار و 14 مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۳۸۰ هزار و ۶۳۵ مورد ابتلا و ۱۵۶ هزار و ۹۰۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا