شهرستان ها

استفاده مردم از ماسک در مناطق حاشیه نشین زنجان کاهش یافته است

زنجان-معاون بهداشت علوم پزشکی استان زنجان، از کاهش استفاده مردم از ماسک در مناطق حاشیه نشین استان خبر داد و گفت: تنها ۴۰ درصد مردم این مناطق از ماسک استفاده می کنند.

محمدرضا صائینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه فروش ماکیان در خیایان خیام زنجان به هیچ وجه قابل قبول نیست، گفت: ازدحام در این منطقه بسیار زیاد است و مردم بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت نمی‌کنند.

وی اظهار کرد: باید جلوی فعالیت فروش ماکیان در این منطقه گرفته شود وگرنه پیامدهای بسیار سختی را به دنبال خواهد داشت.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: فروش ماکیان در این منطقه متولی ندارد و باید تدابیری اندیشیده شده و جلوی فعالیت فروش ماکیان گرفته شود.

صائینی از کاهش استفاده مردم از ماسک در مناطق حاشیه نشین استان خبر داد و تاکید کرد: تنها ۴۰ درصد مردم این مناطق از ماسک استفاده می کنندف، همچنین رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در مراکز وابسته به نیروی انتظامی کاهش یافته است.

وی ابراز کرد: رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در دفاتر پیشخوان دولت دراستان هم رعایت نمی‌شود واگر طبق مصوبه دفاتر پیشخوان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند پلمب خواهند شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه سن ابتلا به کرونا در استان زنجان کاهش یافته است، تصریح کرد: مبتلایان به کرونا دراستان جوانان هم هستند و بیشتر فوتی‌ها مربوط به افراد مسن می‌باشد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا