ورزش

ستاره‌هاى نقل‌ و انتقالات، محصول تراکتور ٩٦!

بازیکنانی که در آستانه آغاز بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال، راهی تیم‌های مختلف شدند، زمانی در تیم تراکتور تبریز حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم محمد نادرى خرید پرسر و صداى باشگاه استقلال یکى از آخرین بازیکنان شاخص نقل و انتقالات فوتبال ایران به شمار مى‌رود که در سال ١٣٩٦ در تراکتور تبریز با هدایت گل‌محمدى و ساغلام بازى مى‌کرد. تراکتور در آن سال و در دوران محرومیت به بازیکنان جوان اعتماد کرد و البته حالا به جز محمد مسلمى‌پور هیچ کدام از آن جوانان در تیم نیستند. شماری از ستاره‌هاى شاخص امروز فوتبال ایران در همان فصل در این تیم حضور داشتند که امروز به مهره‌هاى تاثیرگذار تیم‌هاى دیگر مبدل شدند.

نادرى که به دلیل عدم توافق مالى از تراکتور جدا شد، فوتبال ایران را به مقصد لیگ بلژیک ترک کرد، در بازگشت، پیراهن پرسپولیس را پوشید و حالا در فصل بیستم پیراهن استقلال را بر تن خواهد کرد.

مهدى مهدى‌پور دیگر بازیکنى است که در همان فصل بازیکن تراکتور بود و حالا در کنار نادرى از ورودى‌هاى جدید استقلال محسوب مى‌شود. این دو مجددا همبازى ارسلان مطهرى خواهند بود، گلزن موفق فصل گذشته استقلال که زیر نظر گل محمدى و ساغلام براى تراکتور بازى کرد.

محمدرضا آزادى یکى دیگر از اعضاى همان تیم است که در زمان محرومیت نقل و انتقالاتى تراکتور براى اولین بار در سن ١٧ سالگى در لیگ برتر بازى کرد و حتى موفق به گلزنى در همین سن شد. آزادى هم سرنوشتى مانند سایر اعضاى تیم سال ٩٦ پیدا کرد و راهى لیگ فوتبال یونان شد.

دانیال اسماعیلى‌فر و احسان پهلوان نیز از اعضاى همان تیم پرمهره و مستعد در زمان مدیریت آجورلو بودند که حالا از خریدهاى شاخص دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس محسوب مى‌شوند.

قائم اسلامى‌خواه که فصل گذشته شاخص‌ترین مهره ماشین‌سازى بود، هادى محمدى مدافع ذوب‌آهن که دوباره به تراکتور بازگشته یا عارف آغاسى و محمدرضا مهدى‌زاده که از بازیکنان تاثیرگذار لیگ محسوب مى‌شوند نیز در این دسته جای می‌گیرند.

در واقع این یکى از حقایق تلخ باشگاهدارى حرفه‌اى در فوتبال ایران است که مدیران بدون توجه به استراتژى بلند مدت سرمایه‌هاى ارزشمند خود را به راحتى از دست مى‌دهند و براى جایگزین کردن جانشین‌هاى مناسب هزینه به مراتب سنگین‌ترى را به مجموعه تحت مدیریت خود تحمیل مى‌کنند.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا