دانش و فناوری

فرصت شرکت در جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی تمدید شد

فرصت شرکت در بیست و ششمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی تا ۱۰ آبان ماه ۹۹ تمدید شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی به منظور تجلیل و تکریم از محققین برجسته ایرانی داخل و خارج از کشور و معرفی فعالیت‌های تحقیقاتی برتر علوم پزشکی دی ماه ۱۳۹۹ در دو قسمت برگزار می‌ شود.

بخش اول شامل افراد حقیقی (پژوهشگران حوزه سلامت) است که محققین ایرانی مقیم داخل و خارج از کشور (دارای حداقل H index دوازده)، محققین جوان و دانشجو (دارای حداقل H index هشت)، صاحبان ابداعات و اختراعات، صاحبان پژوهش های برتر می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

آثار افراد در یکی از کمیته های علوم پایه پزشکی، علوم بالینی و سلامت و ابداعات، اختراعات و فناوری مورد بررسی قرار می گیرد.

تبصره: H index داوطلبین بر اساس پایگاه داده Scopus مورد ارزیابی قرار می گیرد. رعایت شرط حداقل H index برای صاحبان ابداعات و اختراعات و صاحبان پژوهش های برتر الزامی نیست.

بخش دوم شامل نهادهای حقوقی است که دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور، مراکز تحقیقاتی مصوب علوم‌پزشکی کشور، دفاتر توسعه تحقیقات بالینی، کمیته‌های تحقیقات دانشجویی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور، مجلات علمی، پژوهشی مصوب علوم پزشکی کشور، مراکز رشد فناوری مصوب دانشگاه های علوم پزشکی کشور، سازمان‌های غیردولتی، شرکت‌ها، مؤسسات، انجمن‌های خیریه و انجمن‌های علمی حامی پژوهش‌های علوم‌پزشکی در این بخش شرکت می کنند.

شرایط شرکت در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی:

افرادی که مایل به شرکت در گروه‌های محققین و محققین جوان یا دانشجو در هر کمیته هستند لازم است پس از ثبت نام، کارنامه پژوهشی ۸ سال گذشته شامل مقالات – کتب تألیفی و پتنت خارجی (از سال ۱۳۹۲ یا ۲۰۱۳ و به بعد) را از طریق سامانه الکترونیکی جشنواره ارسال کنند.

محقق جوان، داوطلبان متولد ۱۳۶۴و به بعد (با ارائه تصویر شناسنامه) و محقق دانشجو، داوطلبان متولد ۱۳۶۰ و به بعد (با ارایه تصویر شناسنامه و گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مربوطه) را شامل می شوند.

افرادی که مایل به شرکت در بخش ابداعات، اختراعات و فناوری در حیطه‌ علوم پزشکی هستند لازم است پس از ثبت شرح کامل ابداع یا اختراع، کارنامه پژوهشی ۸ سال اخیر خود (از سال ۱۳۹۲ یا ۲۰۱۳ و به بعد) را به انضمام مستندات لازم از طریق سامانه جشنواره ارسال کنند. فقط در موارد استثنایی طبق نظر داوران شرط ارائه مقاله منتفی خواهد شد.

بر اساس آئین نامه بنیاد ملی نخبگان جهت استفاده از مزایای بنیاد لازم است سهم مشارکت داوطلب کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری حداقل ۴۵ درصد باشد.

محققینی که دارای مقاله ای با شرایط زیر باشند می توانند در هریک از کمیته های علوم پایه پزشکی یا علوم بالینی و سلامت در گروه پژوهش برتر ثبت نام کرده و مقاله خود را ارسال کنند:

مقاله اصیل پژوهشی باشد. داوطلب نویسنده اول یا مسئول باشد. مقاله در سه سال اخیر(۱۳۹۷ یا ۲۰۱۸ و به بعد) در مجلات معتبر علمی چاپ شده باشد. مقاله چاپ شده در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دارای حداقل Citation ۳۰ و مقالات مربوط به ۲۰۲۰ دارای حداقل Citation ۱۰ در ISI باشد. IF مجله حداقل ۱۰ باشد یا مقاله در ۱۰ درصد اول نشریات تخصصی موضوع مقاله چاپ شده باشد.

داوطلب دارای Affiliation (وابستگی) یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ومراکز تحقیقات وابسته داخل کشور باشد.

معرفی یک مقاله اصیل درباره اپیدمی کووید ۱۹

تبصره: نظر به اپیدمی کووید ۱۹ در سالجاری از میان پژوهش های صورت گرفته مرتبط، یک مقاله اصیل به انتخاب کمیته های داوری و تأیید هیأت اجرایی در هر یک از کمیته های تخصصی، معرفی خواهد شد.

کلیه داوطلبان گروه پژوهش برتر و کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری لازم است موافقت نامه همه همکاران خود را آپلود کنند. در غیر این صورت پرونده به کمیته داوران ارسال نخواهد شد.

دانشگاه ها، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی، دفاتر توسعه تحقیقات بالینی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و مجلات علمی، پژوهشی و مراکز رشد فناوری مصوب علوم پزشکی کشور مطابق شاخص های تعریف شده در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارزشیابی و امتیازدهی می شوند و برترین ها به دبیرخانه جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی معرفی می شوند.

سازمان های غیردولتی، شرکت ها، مؤسسات، انجمن های خیریه و انجمن های علمی حامی پژوهش های علوم پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم پس از ثبت نام، مستندات و تأییدیه های انجام فعالیت های پژوهشی سازمان را با تأیید بالاترین مقام مسوول مؤسسه مربوطه به دبیرخانه جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی ارسال می کنند.

تبصره مهم: دبیرخانه در کنار روال فراخوان کلی و معمول ثبت نام از متقاضیان شرکت در جشنواره، به طور فعال محققین وپژوهشگران برتر کشور را شناسایی و جهت شرکت در جشنواره دعوت خواهد کرد.

تمام مراحل ثبت نام و ارسال آثار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری از طریق سامانه جشنواره انجام می شود. داوطلبان کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری در صورتیکه نمونه اختراع داشته باشند لازم است آن را به همراه لوح فشرده حاوی فیلم اختراع خود به دبیرخانه ارسال کنند.

برگزیدگان هشت دوره اخیر (دوره هجدهم و به بعد) نمی توانند در این دوره از جشنواره شرکت کنند. (به استثنای داوطلبین گروه پژوهش برتر)

انتخاب برگزیدگان کمیته های علوم پایه پزشکی و علوم بالینی و سلامت به استثنای داوطلبین پژوهش برتر براساس شاخص‌های کارنامه پژوهشی ۸ ساله اخیر صورت خواهد گرفت.

شاخصها عبارتند از: الف- مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در بانکهای اطلاعاتی ISI , PubMed, Scopus. ب- کتب تألیفی. ج- پتنت خارجی. جهت بررسی و امتیاز دهی، ارسال Pdf هر مقاله الزامی است، در غیر اینصورت مقاله قابل بررسی نخواهد بود. تنها به مقالاتی که در حیطه علوم پزشکی باشد امتیاز تعلق می گیرد.

متقاضیان می توانند تا ۱۰ آبان ماه ۹۹ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی جشنواره نسبت به ثبت نام و ارسال آثار اقدام کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا