بین الملل

موافقت بیروت و تل‌آویو با تعویق مذاکرات ترسیم مرزی


یک روزنامه لبنانی از توافق بیروت و تل‌آویو درباره تعویق جلسه مذاکرات ترسیم مرز دریایی خبر داد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع ویژه گفتند که دو طرف لبنانی و اسرائیلی با درخواست آمریکا در خصوص تعویق ۴۸ ساعته دور دوم مذاکرات مربوط به ترسیم مرزهای دریایی موافقت کردند.

روزنامه لبنانی «الجمهوریه» نوشت که دومین جلسه مذاکرات مربوط به ترسیم مرزهای دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی که قرار بود امروز (دوشنبه) برگزار شود به تعویق افتاد.

این روزنامه به نقل از برخی منابع آگاه نوشت که دو طرف لبنانی و اسرائیلی به درخواست آمریکا و موافقت فرماندهی یونیفل، تعویق ۴۸ ساعته این جلسه بنا به دلایل فنی را پذیرفتند.

قرار است این جلسه روز چهارشنبه برگزار شود تا ظرف این دو روز برخی تجهیزات فنی درخواستی «جان دورشر» رئیس هیأت آمریکایی به دست او برسد.

دور نخست مذاکرات غیرمستقیم ترسیم مرزهای دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی روز ۲۳ مهر ماه در مقر فرماندهی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) واقع در منطقه رأس الناقوره برگزار شد.

لبنان در این مذاکرات به دنبال حفظ حقوقش در خشکی و دریا با نظارت بین‌المللی است، این کشور همچنین می‌خواهد زمینه سیاسی، امنیتی و بین‌المللی برای آغاز حفاری و اکتشاف نفت و گاز در آب‌های منطقه‌ای‌اش را فراهم کند. در مقابل رژیم صهیونیستی می‌خواهد استخراج نفت و گاز در چاه‌های نزدیک به لبنان را با آرامش آغاز کند تا در وهله بعدی شاید بتواند به زعم خود روابطش را لبنان را عادی‌سازی کند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا