ورزش

نکیسا: شجاع حق داشت جدا شود ولی کار نادری اشتباه بود/ سال‌هاست نتوانستیم مدیر فوتبالی تربیت کنیم

دروازه‌بان سابق پرسپولیس معتقد است باید از مدیران ورزشی در حیطه ورزش استفاده شود، نه مدیرانی که وابسته به ارگان‌های دیگر هستند.

نیما نکیسا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره استعفای مهدی رسول‌پناه از سرپرستی باشگاه پرسپولیس گفت: نتوانسته‌ایم مدیران فوتبالی تربیت کنیم. به نظر من آقای رسول‌پناه مدیری بود که علاقه داشت در فضای پرسپولیس کار کند، ولی به‌هرحال بضاعتش در همین حد بود. زمانی که ما نمی‌توانیم مدیران فوتبالی تربیت کنیم، از افرادی به‌عنوان مدیر استفاده می‌کنیم که به ارگان‌هایی غیر از فوتبال وابسته هستند و برای همین باید شاهد این دست اتفاقات نیز باشیم.

سال‌هاست نتوانستیم مدیر فوتبالی تربیت کنیم
وی ادامه داد: دیپلماسی ادارای فوتبالی فقط زمانی می‌تواند به موفقیت برسد که مدیرعاملی فوتبالی داشته باشد و درصد بالایی فوتبال بازی کرده باشد. تمام کسانی که فوتبال را کنار می‌گذارند به سراغ عرصه مربیگری می‌روند، چرا نباید یک نفر مدرس یا مدیر شود؟ من چندین سال است می‌گویم و کسی گوش نمی‌دهد و جامعه بعد از چند سال تاوان پس دادن به حرف‌های ما می‌رسد، اگر برگشتی به عقب بزنید متوجه می‌شوید که من بار‌ها در مصاحبه‌های مختلف گفته‌ام که ما به مدیران فوتبالی نیاز داریم، به کسی که با نحوه قراداد بستن، برخورد با بازیکنان بعد از برد و باخت و مسائل دیگر کاملاً آشنا و صحیح‌ترین رفتار را داشته باشد. ما سال‌هاست که نتوانستیم مدیر فوتبالی تربیت کنیم. آقای رسول‌پناه مدیر خوبی است، اما به درد فوتبال نمی‌خورد، نه تنها او بلکه تمامی افرادی که از ارگان‌های دیگر می‌آیند و بنابر دستور مقام بالاتر مأموریتی را بر عهده می‌گیرند نمی‌توانند مفید واقع شوند.

رسول‌پناه باید در نوع رفتار و گفتارش دقت می‌کرد
دروازه‌بان سابق پرسپولیس اشاره کرد: ما احتیاج به کمیته آسیب‌شناسی داریم و باید ببینیم چرا کسی به سمت پرورش مدیرانی در نظام کلان ورزش ما نمی‌آید و این قضیه واقعاً جای سؤال دارد. به نظر من آقای رسول پناه به‌عنوان یک مدیر باید دقت بیشتری به طرز  رفتار  و‌ نوع گفتارش می‌کرد و باید این موضوع را در نظر داشت که شاید در یک موقعیت  یک نفر دارد از او فیلم می‌گیرد یا صدایش را ضبط می‌کند. او گفته است که از طرف مراجع قضائی اقدام می‌کند، اما باید به او بگویم اقدام نکند، چون مقصر خودش است. نباید از کسی که فیلم و عکس گرفته شکایت کرد بلکه رسول‌پناه باید از خودش ناراحت باشد. این‌گونه ادبیات  نباید ورد زبان یک مدیر باشد. اما  این قضیه  تجربه بسیار خوبی برای امثال ایشان بود تا بیشتر رفتارشان را کنترل کنند.

شجاع حق داشت جدا شود
نکیسا در مورد جدایی شجاع خلیل‌زاده یادآور شد: باید بگویم که به‌هرحال او حق انتخاب داشت. در مملکتی که هر روز  قیمت‌ها بالا می‌رود و نرخ تورم سر به فلک کشیده است نمی‌توانی قناعت داشته باشی. هر بازیکنی حق دارد برای  زندگی‌اش  تصمیم بگیرد و شرایط بهتری به وجود بیاورد. اگر قیمت ماشین، خانه و ارز هر روز بالا نمی‌رفت قضیه فرق می‌کرد. این قضایا در رفتارهای اجتماعی تأثیرگذار است. شما هم اگر به‌عنوان خبرنگار پیشنهاد بهتری داشته باشید جایی که هستید را رها می‌کنید و به انجام  انتخاب کار دیگری می‌پردازید و کسی نمی‌تواند شما را متهم کند که تعصب ندارید. بازیکنان استقلال و پرسپولیس برای  تیم‌های خود زحمت  کشیدند، ولی حق انتخاب دارند. پرسپولیس در حالی به فینال آسیا راه پیدا کرده است که مدیر ندارد و به خاطر غیرت بازیکنان و دانش فنی کادر فنی  به این جایگاه رسیده است. به‌هرحال به خاطر عدم مدیریت صحیح یکسری از بی‌نظمی‌ها ایجاد می‌شود که یکی از تبعات آن جدایی بازیکنان است.

انتخاب نادری اشتباه بود
وی درباره پیوستن محمد نادری به استقلال نیز گفت: به نظر من محمد نادری انتخاب اشتباهی کرد. او حداقل می‌توانست  به طور مستقیم از پرسپولیس به استقلال نقل مکان نکند. او می‌توانست به احترام هواداران که به  تیم‌شان تعصب دارند این کار را نکند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا