ورزش

قلعه‌نویی: سلطانی‌فر امثال نظری را با چه معیاری به استقلال آورده است؟/ بودجه گل‌گهر ۴۰، ۵۰ میلیارد تومان است

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان از عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیر قلعه‌نویی درباره انتخابش به‌عنوان سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: از استادم مجید جلالی تشکر می‌کنم که تیم را در بدترین شرایط تحویل گرفت و با نتایج خوب، تیم خوب گل‌گهر را در لیگ برتر نگه داشت. در نهایت با نشست‌هایی که با مسئولان باشگاه که برای آنها آرزوی سلامتی می‌کنم، داشتیم به توافق رسیدیم.

وی درباره هزینه‌های باشگاه گل‌گهر سیرجان تصریح کرد: فوتبال چشم‌انداز می‌خواهد تا به اهداف خود برسید. ما جزو تیم‌هایی هستیم که هزینه معمولی و خوب در فوتبال کردیم، اما فکرهای بزرگ داریم و بیشتر به دنبال داشتن تیمی باثبات هستیم که فکر می‌کنم بتوانیم به این هدف برسیم. بچه‌های ما باانگیزه کار می‌کنند، اما چند کرونایی داریم که باید ببینیم خدا چه می‌خواهد.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در مورد شایعه قرارداد 50، 40 میلیارد تومانی خود گفت: به سازمان لیگ مراجعه کنید و قراردادهای چند سال گذشته مرا ببینید. شاید ارزش ما همین چهل پنجاه میلیارد است و کمتر می‌گیریم! ویلموتس و سایر مربیان خارجی 100 میلیارد تومان می‌گیرند و ارزش مربیان داخلی هم همین است. شاید قراردادم خیلی خیلی کمتر از این‌هاست و شاید کل بودجه باشگاه را گفته‌اند. بودجه باشگاه گل‌گهر در همین حد است. دوستان یا با کینه این رقم را می‌گویند، یا اینکه رقم مربیان داخلی اینقدر است که ایثار می‌کنند و رقم خیلی خیلی کمتری می‌گیرند.

قلعه‌نویی که با برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، درخصوص اظهار نظر حجت نظری، عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال که گفته بود برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا با قلعه‌نویی مذاکره نکرده است، بیان کرد: خدمت نظری سلام می‌کنم و او حتماً به نیت خدمت آمده است. انگار او مصاحبه مرا نخوانده است و چیزی دستش داده‌اند و گفته‌اند برو بگو. من گفتم درباره لیگ قهرمانان آسیا از من نظر هم نخواسته‌اند. شاید این بنده خدا بدون مطالعه حرف زده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی در ادامه افزود: من گفتم مرا جزو پیشکسوتان نمی‌دانند و نرم را نخواستند. من تنها مربی ایرانی و خارجی تاریخ لیگ قهرمانان آسیا هستم که با چهار تیم یعنی ذوب‌آهن، سپاهان، تراکتور و استقلال از مرحله گروهی صعود کردم. آدم تأسف می‌خورد که این افراد چگونه سر از فوتبال درمی‌آورند. آیا جایگاه نظری و امثال او، مدیریت در ورزش و باشگاه بزرگ استقلال است؟ چرا دوستان بالا باید این آدم‌ها را به ورزش بیاورند؟ فکر می‌کنم نظری در شورای شهر است و نمی‌دانم اگر این‌گونه است، چرا به وضعیت ناهنجار تهران رسیدگی نمی‌کند.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان با بیان اینکه کسی را زیر سؤال نمی‌برد، خاطرنشان کرد: افرادی چون مصطفوی و دادکان باید خانه‌نشین باشند و معلوم نیست این افرادی خوب که به نیت خدمت آمده‌اند، کجای فوتبال هستند که آمده‌اند به استقلال کمک کنند. اگر کسی بخواهد درباره استقلال حرف بزند، من و امثال من هستیم که 12 بخیه برای استقلال خوردم و لیگ دسته سوم، رتبه نهم و رتبه سیزدهم را با این تیم تجربه کردم. ما کمپ استقلال را ساختیم و زمانی که دلار هزار تومان بود، یک میلیارد تومان از دوستانم قرض کردم. شما برای استقلال چه ساختید؟

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

قلعه‌نویی با انتقاد از وزیر ورزش و جوانان گفت: سلطانی‌فر به چه معیاری این افراد را سر کار می‌آورد؟ چرا در زمان وزارت او و وقتی که  به ورزش اشراف داشت، شرایط باید این‌گونه باشد؟ من درباره پرسپولیس صحبت نمی‌کنم. گفتم در این شرایط ما حق نداریم درباره استقلال صحبت کنیم و جزئی از استقلال نیستیم. من، زرینچه، بابازاده، سرخاب و ورمزیار بخشی از استقلال نیستیم.

وی با اشاره به دوران حضور استقلال در لیگ دسته سوم اظهار داشت: ما در آن زمان ایثار کردیم. آن زمان کسی از 10 کیلومتری باشگاه رد نمی‌شد تا به ما کمک کند. خدا پدر علی جباری را بیامرزد که کمک کرد و من هم به‌عنوان کاپیتان، گوشه‌ای از کار را گرفتم. نظری و امثال او باید در جایگاه خود خدمت کنند. همه کسانی که به ورزش آمدند، به نیت خدمت آمدند، اما مدیر صنعتی باید به حوزه صنعت برود، چون تحصیلات آن رشته را دارد.

قلعه‌نویی ادامه داد: اگر یک کارخانه را به من بدهند و بگویند راندمان آن را درست کن، وضعیت همین می‌شود. البته الان  همه کارخانه‌ها مشکل دارند. من فقط گفتم ما را پیشکسوت نمی‌دانند که از ما مشاوره بگیرند. خدا را شکر قبل از آن قرارداد بسته بودم. زمانی که در استقلال اهواز بودم و این تیم داشت سقوط می‌کرد، باشگاه استقلال به دنبالم آمد که نرفتم. در اصفهان برای سپاهان به دنبالم آمدند که نسبت به تعهدم ایستادم.

وی درباره تعویق شش روزه لیگ برتر فوتبال تصریح کرد: خوشبختانه در مملکت ما چیزی به نام برنامه وجود ندارد. تیم‌ها بر اساس شش هفته بدنسازی کار خود را آغاز کردند تا لیگ در 10 آبان شروع شود و نمی‌دانم چرا نباید این اتفاق رخ دهد. روزی بازی سپاهان و استقلال در جام حذفی را سه ماه به تعویق انداختند که همان زمان بازی تراکتور و پیکان برگزار شد. مدیران در این کشور تابع مسئولان بالادستی هستند و بله قربانگو هستند تا میزشان حفظ شود.

سرمربی گل‌گهر سیرجان با بیان اینکه دغدغه اقتصادی مردم و جان انسان‌ها برای مدیران معنی ندارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از تیم‌ها کار خود را شروع کردند و بسیاری هم شروع نکردند. امثال آقایان دستور می‌دهند این کار را انجام دهید و در حق تیم‌های شهرستانی  ظلم و اجحاف می‌شود. تیم‌هایی چون ما طبق نمودار آماده‌سازی پیش رفتند و تا دهم آبان به حداکثر آمادگی می‌رسند. من می‌گویم کشور را دو هفته تعطیل کنید و الان سلامت و جان مردم مهم است.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا