سیاسی

اصلاح ساختار بودجه برای پاسخگو کردن دولت ضروری است


نماینده شهرکرد در مجلس با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های پارلمان برای پاسخگو کردن دولت گفت: یکی از این اقدامات اصلاح ساختار بودجه است که باید دولت را مکلف به ارائه‌ی بودجه بر این اساس کنیم.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، احمد راستینه نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اظهار داشت: سیره رهبری استفاده قوای سه‌گانه از اختیارات قانونی خود بوده و مجلس فرمایشات حکیمانه ایشان در مورد نقد سازنده، عمل به تکالیف قانونی و نهی اهانت و هتک حرمت را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی افزود: براساس سوگند شرعی که خوردیم مصالح کشور را مدنظر قرار می‌دهیم اما سزاوار نیست که عده‌ای برداشت و تحلیل خود را به نظر ایشان منتسب کنند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: من و تعدادی از نمایندگان با استیضاح رییس جمهور به دلیل ضرورت همدلی و انسجام در شرایط فعلی مخالف بودیم؛ ما باید به یکدیگر کمک کنیم که از این شرایط سخت عبور کنیم؛ البته نمایندگان متقاضی استیضاح هم به دنبال پاسخگو کردن دولت بودند.

راستینه در پایان با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مجلس برای پاسخگو کردن دولت خاطرنشان کرد: یکی از این اقدامات چارچوب کلی اصلاح ساختار بودجه است؛ ما باید دولت را مکلف به ارائه‌ی بودجه بر این اساس کنیم که در این صورت بسیاری از مشکلات حل و فصل خواهد شد.

انتهای پیام/ 


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا