ورزش

انتقاد فن‌باستن از پیوستن فن‌دبیک به منچستریونایتد

اسطوره فوتبال هلند از انتخاب دونی فن‌دبیک برای پیوستن به منچستریونایتد انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دونی فن‌دبیک که در تابستان اخیر با قراردادی پنج ساله به ارزش 39 میلیون یورو از آژاکس به منچستریونایتد پیوست، هنوز نتوانسته جایگاهی در ترکیب اصلی شیاطین سرخ برای خود دست و پا کند و تاکنون در هفت بازی (229 دقیقه از 630 دقیقه ممکن) برای تیم تحت هدایت اولگنار سولسشایر به میدان رفته است و در تساوی بدون گل مقابل چلسی هم فرصت بازی پیدا نکرد. پاتریس اورا مدافع پیشین منچستریونایتد هم روز شنبه گفته بود که منچستریونایتد با توجه به گزینه‌هایی که در خط میانی‌اش دارد، نیازی به فن‌دبیک ندارد.

مارکو فن‌باستن اسطوره فوتبال هلند در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «زیگو اسپورت» گفت: برای بازیکنی مثل فن‌دبیک خیلی بد است که در طول سال تنها در شش یا هفت بازی به میدان برود و این برای ریتم بازی‌اش وحشتناک است. می‌توان به چیزهای بیشتری دست یافت، اما باید ببینید که در کدام تیم می‌توانید بازی کنید. آیا در این شرایط می‌توان قراردادی پنج ساله امضا کرد؟ خیر، این کاری مزخرف است. در چنین شرایطی نباید به منچستریونایتد رفت و باید منتظر ماند یا به باشگاهی دیگر رفت. به عنوان بازیکن می‌خواهید که هر هفته بازی کنید و بازی در باشگاهی همچون منچستریونایتد برای دوران حرفه‌ای شما بد است.

سیاک سوارت، مدیر برنامه‌های فن‌دبیک هم پیش از این در گفت‌وگو با سایت «فوتبال پریمیر» هلند، ضمن انتقاد از رویکرد اولگنار سولسشایر نسبت به این هافبک هلندی گفته بود: نیمکت‌نشینی فن‌دبیک در منچستریونایتد را اصلاً دوست ندارم. اگر قرار باشد من را در چهار دقیقه پایانی به زمین بفرستند، همان بهتر که روی نیمکت بمانم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا