سیاسی

لذت بخش ترین لحظات زندگی من گشایش گره های زندگی مردم است

رئیس جمهور گفت: نقش تولید در اقتصاد کشور مهم است و مردم در این حوزه تولیدکننده و نقش آفرین هستند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز (جمعه) در جمع مردم جیرفت، با بیان اینکه جمعه روز بسیار بابرکتی است و حضور در جمع نورانی خانواده معظم شهیدان، ایثارگران و آزادگان و مردم متدین و انقلابی و با بصیرت و مردم ولایی شهرستان جیرفت این روز را برای بنده ویژه کرده است، با اشاره به سفر مجدد به شهرستان جیرفت در زمان وقوع سیلاب در این منطقه اظهارکرد: خدا را شاکر هستم که توفیقی مجدد برای بنده ایجاد کرد که از روستاهای جنوب استان بازدید خود شروع و پس از حضور در منطقه جازموریان، اکنون در جمع باصفای مردم خوب جیرفت هستم.

وی با بیان اینکه مردمن متدین جیرفت در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند، اظهار کرد: مردم این منطقه مردمی صادق در اعتقادات و باورهای خودشان هستند و دلیل این مدعا نیز شهدای بزرگوار، جانبازان و ایثارگرانی است که تقدیم انقلاب شده و زنان و مردانی که همواره نسبت به ارزش ها و انقلاب و پیام ها و سخنان امام و رهبری پایبند بوده اند.

رئیس جمهور بیان کرد: مردم کرمان و استان کرمان و به ویژه جنوب وضعیت ویژه ای دارند. شهید سلیمانی هر زمان که در آستان قدس با ایشان دیدار داشتم، نسبت به جنوب کرمان نگاه متفاوت و ویژه ای داشتند. مردم جنوب کرمان مردمی صادق، وفادار به انقلاب اسلامی و پایبند به خون شهیدان هستند و در عرصه های مختلف بصیرت این مردم را دیده ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه وقتی در اجتماعی مردمی هستم اصلا احساس خستگی نمی کنم، اظهار کرد: لذت بخش ترین لحظات زندگی من گشایش گره های زندگی مردم است و با مردم بودن برای من لذت بخش است.

رئیس جمهور با بیان اینکه شهرستان جیرفت علاوه بر داشتن دانش، بصیرت و همراهی با انقلاب و نظام در همه این 43 سال، در عرصه های تولید و کشاورزی مردمانی تولید کننده و در استقلال کشور نقش آفرین بوده‌اند افزود: مردم استان کرمان خستگی ناپذیر و تولید کننده هستند و کشاورزی محور اقتصادی جنوب استان کرمان است که باید این مهم نیز در استان تقویت شود.

رئیسی با تاکید بر اینکه تولید محصولات کشاورزی بسیار اهمیت دارد و باید حتما موانع این مهم برطرف شود،افزود: همچنین الگوی کشت باید به گونه ای باشد که استقلال کشور را در کنار تامین نیازهای مالی کشاورز  تامین کند که در این راستا منطقه می تواند گام اساسی در استقلال ما در خودکفایی کشور در کالاهای اساسی بردارد.

ادامه دارد….

منبع خبرگزاری ایسنا

دکمه بازگشت به بالا