ورزش

حاشیه‌های ناتمام رئیس فدراسیون بدنسازی/رضایت قلبی نصیرزاده برای حضور در انتخابات یا اصرار اهالی کشتی؟


به نظر می‌رسد حاشیه‌هایی که رئیس فدراسیون بدنسازی به عنوان عضو هیات رئیسه کشتی دارد تمام شدنی نیست.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک به نمایندگی از فدراسیون کشتی نامزد شد تا وی نماینده این فدراسیون در مجمع انتخاباتی باشد. 

در حالی که شاید خیلی‌ها منتظر بودند علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی برای حضور در انتخابات ورود کند اما ثبت‌نام نصیرزاده معادلات را بهم زد تا این فدراسیون همچون دوره قبل نماینده‌ای در هیات اجرایی نداشته باشد. دبیر پیش از این نایب‌رئیس کمیته ملی المپیک بود و رسول خادم رئیس اسبق فدراسیون کشتی هم در زمان ریاستش، در هیات اجرایی عضویت داشت اما در دوره کنونی هیات اجرایی و همین طور برای ۴ سال آینده رئیس این فدراسیون در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک نماینده‌ای نخواهد داشت.

جدا از غیبت نمایندگان کشتی در انتخابات کمیته ملی المپیک و همین طور کمیسیون ورزشکاران، ادامه فعالیت شبهه‌برانگیز نصیرزاده در ۲ فدراسیون سوالات زیادی را در اذهان ایجاد کرده که در همین خصوص انتقاداتی هم مطرح شد چرا که طبق اساسنامه مشترک فدراسیون‌های ورزشی، یک فرد همزمان نمی‌تواند رئیس فدراسیون و عضو هیات رئیسه در فدراسیون دیگری باشد این در حالیست که نصیرزاده علاوه بر ریاست فدراسیون بدنسازی، در کشتی عضو هیات رئیسه است. 

وی پیش از این رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی بود اما انتقادات بسیاری در این خصوص مطرح شد تا جایی که علیرضا دبیر دست به تغییر زد و فرد دیگری را برای سازمان لیگ انتخاب کرد اما نصیرزاده با ابلاغ دیگری به عنوان عضو هیات رئیسه در فدراسیون کشتی ماندگار شد. با این شرایط باز هم نصیرزاده از تیر انتقادات به دور نبود به طوری که ثبت‌نام او در انتخابات کمیته با سوالات زیادی از سوی خبرنگاران مواجه شد اما جوابی که نصیرزاده هم داد بسیار عجیب و قابل تامل بود. 

وی درباره حضور همزمان در ۲ فدراسیون این طور پاسخ داد: “اساسنامه کشتی با سایر فدراسیون‌ها متفاوت بوده و کشتی شرایط خاص خود را دارد. ابلاغ هیات رئیسه را رئیس فدراسیون می زند و دو اساسنامه متفاوت هستند. ” 

پاسخ رئیس فدراسیون بدنسازی درباره احتمال تایید صلاحیت نشدنش هم بسیار عجیب بود. نصیرزاده در این باره گفته بود انشاءالله تایید صلاحیت می‌شوم اگر نشوم خدا را شکر می‌کنم!

نصیرزاده در حالی این پاسخ را داده گویی که به زور و با اصرار وارد انتخابات شده است. اگر او تمایلی نداشت چرا از کشتی برای ثبت‌نام اقدام کرد؟ اگر با رضایت قلبی در انتخابات شرکت کرده چرا باید از عدم تایید صلاحیتش خوشحال باشد؟ 

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام سال گذشته حاشیه‌های زیادی داشت که می‌توان به پناهنده شدن ۲ ورزشکار در جریان مسابقات جهانی و همین طور درگیری ملی‌پوشان در زمان بازگشت از مسابقات در فرودگاه اشاره کرد. نصیرزاده از دی ماه سال ۹۹ هدایت این فدراسیون را برعهده دارد. 

انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا