جامعه

پرونده گردشگری ورزشی در گیلگمش باز شد

یازدهمین شماره از مجله فارسی میراث و گردشگری گیلگمش، پاییز ۱۳۹۹ با پرونده ویژه «گردشگری ورزشی» و با نگاهی ویژه به این موضوع زیر سایه ویروس تاجدار کرونا در ۲۰۰ صفحه منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این شماره از فصلنامه فارسی گیلگمش نیز در هفت بخش چهارراه، ره‌گو، ره‌یافت، راه‌نامه، ره‌آورد، هم‌راه و رو به راه، چراغ راهی برای سفر از کوره‌راه تا شاهراه میراث و گردشگری ایران در دستان علاقه‌مندان خواهد بود.

در چهارراه، خواننده شرح برخی از فعالیت‌های اخیر این مجموعه خواهید بود و با برخی یافته‌ها و رویدادهای جدید حوزهٔ میراث و گردشگری آشنا خواهید شد.

در «ره‌گو» از تاریخ بازی‌های المپیک و اسطوره‌های یونان باستان در این خصوص و برخی آثار و نسخ تاریخی ایران‌زمین روایت شده‌است. در این بخش در «راه ابریشم» هم‌سفر می‌شویم.

بخشی از ره‌یافتِ مخاطب از بخش سوم این مجله، زبان «مزه» در ادبیات پارسی و «خوراک چندش‌آور» است. روابط فرهنگی ایران و فرانسه، سفرنامه زوج فرانسوی که با پای پیاده و با الهام از کتاب نامه‌های ایرانی به ایران آمدند و همچنین شرح گفتگو با بانویی فرانسوی برای تولید تن‌پوش‌های ایرانی با بهره‌گیری از نمادهای اقوام ایرانی به ویژه قوم بختیاری از دیگر نوشته‌های «ره‌یافت» و «راه‌نامه» هستند. در ادامه افسونِ پرسه‌زنی می‌شوید و طعم آن را در باغ محتشم می‌چشید.

حالا این گوی و این میدان! «ره‌آورد» این شماره از گردشگری ورزشی، ورزش‌های باستانی و اصیل ایرانی چون چوگان، زور ورزی پهلوانانه و اسب‌سواری‌است.

در «هم‌راه» هم‌سفر خواهیم شد تا به باغ نظر، گذر کنیم، از تاریخ علوم پزشکی ایران در کالسکه‌خانه سلطنتی بخوانیم و در باغ ملی گیاه‌شناسی تهران دمی بیاساییم.

در پایان و «رو به راه» با «یک پرس خفاش» بدرقه خواهید شد!

یازدهمین شماره از فصلنامهٔ فارسی گیلگمش در بسیاری کتاب‌فروشی‌ها، فروشگاه‌ها، کافه‌کتاب‌ها و اقامتگاه‌های کشور موجود است.

فهرست نمایندگی‌های این مجله در تهران و شهرستان‌ها در وب‌سایت گیلگمش قابل دسترس است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا