بین الملل

فیلم| تظاهرات در پایتخت آلمان علیه سخنان اسلام‌هراسانه ماکرون


جمعی از مردم آلمان روز جمعه با برگزاری تجمعی در پایتخت، به اظهارات اسلام هراسانه رئیس جمهور فرانسه اعتراض کردند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روز جمعه تظاهراتی در برلین،‌ پایتخت آلمان برگزار و طی آن اظهارات «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه علیه مسلمانان محکوم شد.

این تظاهرات در «هرمان‌پلاتز» و به مدت سی دقیقه برگزار شد و شرکت کنندگان اعتراض خود را به انتشار کاریکاتور موهن به پیامبر اسلام (صلی‌الله علیه وآله وسلّم) و همچنین اظهارات ماکرون اعلام کردند.

بر اساس ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، تظاهرات کنندگان شعار «الله اکبر» سر می‌دادند. پلیس نیز حضور گسترده‌ای در منطقه برگزاری این تظاهرات داشته و طبق گزارش رسانه‌ها این تجمع بدون هیچ گونه حادثه‌ای برگزار شد.

 

اظهارات اسلام‌ستیزانه امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه پس از اقدام معلم تاریخ فرانسوی در انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اکرم (ص) و اصرار ماکرون در ارائه لایحه‌ای ضداسلامی سبب شده تا فرانسه روی خط تنش و ناامنی قرار بگیرد.

تاکنون در بسیاری از کشورهای اسلامی پرچم فرانسه و عکس رئیس‌جمهور آن آتش زده شده یا در برابر سفارت این کشور، تجمعاتی برگزار شده است و مسلمانان خواستار عذرخواهی رسمی مقامات فرانسوی شده‌اند.

جمعه‌شب سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در ایام سالروز میلاد پیامبر اکرم، حمایت فرانسه از اهانت به پیامبر اسلام را سیاستی غلط خواند و از مقامات غربی خواست، از حمایت از تروریست‌ها و تکفیری‌ها دست برداردند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا