سیاسی

رئیس دیوان عالی کشور به مشکلات قضایی مراجعان رسیدگی کرد

رئیس دیوان عالی کشور با حضور در مرکز ملاقات مردمی قوه قضاییه، پاسخگوی درخواست‎ های حقوقی و قضایی مراجعین در موضوعات، تقاضای اعمال ماده ۴۷۷، صدور رأی وحدت رویه، تسریع در رسیدگی و … شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه با مراجعه کنندگانی که متقاضی دیدار مردمی با رئیس دیوان عالی کشور بودند، ملاقات کرد.
 مرتضوی مقدم در جریان این ملاقات مردمی به همراه صدقی معاون نظارت و بازرسی دیوان عالی کشور ضمن بررسی دقیق پرونده‌ها و اوراق قضایی، پاسخگوی درخواست‌های آنان شد.
رئیس دیوان عالی کشور در ارتباط با برخی پرونده‌ها و درخواست‌های مطروحه در چارچوب قانون دستور پیگیری به مراجع مربوطه صادر کرد.
 مرتضوی مقدم در مورد آن دسته از پرونده ‎هایی که مشمول ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری می‌شد، تأکید کرد مراتب به رئیس قوه قضاییه گزارش داده شود و در خصوص تقاضای مراجعان برای درخواست اعاده دادرسی ارشادات لازم را ارائه کرد.
گفتنی است؛ برنامه دیدار مردمی رئیس دیوان عالی کشور هر هفته، یک شنبه‌ها در سالن ملاقات مردمی دیوان عالی کشور برگزار می‌شود، این در حالی است که امروز یک‌شنبه -۲۳ مردادماه- حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم در مرکز ملاقات مردمی قوه قضاییه حضور یافت و در راستای سیاست‌های کلی قوه قضاییه و تکریم ارباب رجوع، پاسخگوی مراجعان بود.
در این ملاقات مردمی درخواست‌هایی همچون، اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، آدم ربایی، تهدید با چاقو، مطالبه وجه و مطالبه خسارت تأخیر تأذیه، مبادرت در قتل عمدی، قتل عمدی، تقاضای صدور رأی وحدت رویه، تغییر کاربری اراضی، معاونت در ربودن مال دیگری از طریق کیف زنی، مطالبه وجه بابت مطالبه خسارت دادرسی، انتقال مال غیر، جعل، کلاهبرداری، مطالبه وجه چک، توقف اجرای رأی صادره، تسریع در رسیدگی، سرقت اسناد دولتی، الزام به تنظیم سند رسمی و مواد مخدر، از سوی مراجعان مطرح شد.
رئیس دیوان عالی کشور در بهمن ماه سال گذشته نیز در این مرکز حضور یافت و با ۲۰ نفر از مراجعین ملاقات کرد.
انتهای پیام

منبع خبرگزاری ایسنا

دکمه بازگشت به بالا