ورزش

بردن چین به معنای قهرمانی در آسیا نیست

محمد وکیلی، سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان تاکید کرد که باید بار روانی از روی بازیکنانش برداشته شود.

به گزارش “ورزش سه”، محمد وکیلی درباره دیدار ایران و چین که سه بر صفر به سود تیم ملی نوجوانان ایران در دومین روز مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا به پایان رسید، گفت: فدراسیون والیبال زحمات زیادی برای آماده‌سازی تیم ایران کشید. تیم نوجوانان ایران ۱۲ مرحله اردو را در مدت ۹ ماه پشت سر گذاشت.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران ادامه داد: پس از حدود سه سال وقفه در برگزاری مسابقات نوجوانان آسیا، تیم نوجوانان ایران جدا از نتیجه گرایی، برای ایجاد زیرساخت‌های سال‌های آینده والیبال ایران تشکیل شد. همانطور که دیدید تمام بازیکنان ایران سرویس پرشی می‌زنند و این به خاطر کارهای زیرساختی و آینده والیبال است. فدراسیون والیبال هیچ تفاوتی بین نوجوانان و بزرگسالان قائل نیست.

وکیلی در ادامه گفت : دیدار با چین نخستین بازی رسمی تیم نوجوانان ایران بود. بازیکنان ایران در بین هشت تیم حاضر در تهران، بلند قامت‌ترین تیم هستند. این پیروزی نه ایران را قهرمان کرد و نه تیم چین حذف شد. چشم ما به بازی‌های آینده است و در تلاش هستیم تا بار روانی را از دوش بازیکنان برداریم. تیم نوجوانان ایران به هیچ وجه نتیجه گرا نیست.

در رده سنی نوجوانان فراز و نشیب‌های زیادی دیده می‌شود که طبیعی است. در این رده‌سنی غافلگیری بسیار وجود دارد و بازیکنان باید از این شرایط کسب تجربه کنند.

عامل پیروزی ایران در این دیدار، سرویس‌های پرشی بود. کشورهای شرق آسیا در حمله تنوع زیادی دارند و اگر سرویس معمولی می‌زدیم، مقابل آنها به مشکل بر می‌خوردیم. شاخصه تیم ایران همین سرویس‌های پرشی بود و در مقابل دریافت سرویس‌های پرشی نیز برای بازیکنان بسیار راحت است.

وکیلی ادامه داد: امیدوارم در دیدارهای بعدی تماشاگران بیشتری به سالن بیایند چون تیم های خوبی به تهران آمده‌اند. همه ملی‌پوشان فرزندان من هستند و وظیفه دارم در همه شرایط از آنها حمایت و به آن‌ها اعتماد کنم. کادر فنی باید استرس را از بازیکنان دور کند و پدرانه در کنار آنها باشد تا احساس تنهایی نکنند.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران که بازیکنانش نسل جدید این رشته ورزشی کشورمان محسوب می‌شوند، امروز (سه‌شنبه 25 مرداد) در نخستین نمایش خود در مسابقات قهرمانی زیر 18 سال آسیا سه بر صفر مقابل تیم چین پیروز شد.

منبع ورزش سه

دکمه بازگشت به بالا