اقتصاد

هند می‌تواند سریع‌ترین رشد اقتصادی آسیا را داشته باشد

مؤسسه کارگزاری ژاپنی نومورا پیش‌بینی کرد اقتصاد هند در مسیر ریکاوری از بحران کرونا قرار گرفته و در سال آینده با رشد ۹.۹ درصدی سریع‌ترین رشد اقتصادی آسیا را به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، مؤسسه کارگزاری ژاپنی نومورا پیش‌بینی کرد اقتصاد هند در مسیر ریکاوری از بحران کرونا قرار گرفته و در سال آینده با رشد ۹.۹ درصدی سریع‌ترین رشد اقتصادی آسیا را به خود اختصاص دهد.

طبق گفته اقتصاددان ارشد امور هند در مؤسسه نومورا، سونال وارما، ریسک بازگشت مجدد کرونا در آینده نزدیک و تخریب رشد اقتصادی هند در ۲۰۲۱ وجود ندارد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصاد هند از رشد ۹ درصدی اقتصاد چین و رشد ۷.۵ درصدی اقتصاد سنگاپور پیشی بگیرد.

سونال وارما در گزارش جدید خود می‌نویسد: ما پیش‌بینی می‌کنیم رشد اقتصادی هند در سه ماهه اول ۲۰۲۱ منفی باقی بماند (منفی ۱.۲ درصد) اما در سه ماهه دوم با رشد فوق‌العاده ۳۲.۴ درصدی روبرو هستیم و در سه ماهه سوم و چهارم به ترتیب با رشد ۱۰.۲ و ۴.۶ درصدی روبرو خواهیم بود.

او می‌گوید: در کل ما انتظار داریم به طور میانگین رشد سال آینده به ۹.۹ درصد برسد که پس از افت ۷.۱ درصدی امسال ریکاوری بزرگی محسوب می‌شود. رشد اقتصادی هند در سال‌های مالی ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به ترتیب منفی ۸.۲ درصد و ۱۱.۹ درصد خواهد بود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا