ورزش

استقلال- شهرخودرو؛ تقابل دو رکورددار استقلال در هفته ششم

سرمربیان تیم‌های استقلال و شهرخودرو از رکوردداران تاریخ این باشگاه هستند که باید در هفته ششم مقابل هم قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، از هفته ششم رقابتهای لیگ برتر فوتبال کشور دو تیم استقلال و شهرخودرو فردا یکشنبه به مصاف هم می‌روند. هدایت استقلال بر عهده محمود فکری و هدایت شهرخودرو بر عهده سید مهدی رحمتی است. نفراتی که وجوه اشتراک فراوانی با هم دارند که اَهَم آنها حضور عمده دوران فوتبالشان در تیم استقلال است.

محمود فکری و سید مهدی رحمتی در هفته ششم در حالی باید هدایت استقلال و شهرخودرو را در مقابل هم برعهده داشته باشند که هر کدام علاوه بر تجربه حضور سال‌ها حضور در استقلال، رکورددهایی را هم در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.

فکری با رکورد بیشترین تعداد بازی

شاید تا سالهای آینده هم بازیکنی پیدا نشود که بتواند رکورد تعداد بازی‌های محمود فکری در استقلال را جابجا کند. فکری برای اولین بار در سال ۱۳۷۰ به استقلال پیوست و بیش از ۱۳ فصل در این تیم بازی کرد. او در ۳۴۵ بازی رسمی پیراهن این تیم را بر تن کرد که این بیشترین تعداد بازی رسمی با پیراهن آبی پوشان است. کاپیتان دیروز و سرمربی امروز آبی پوشان ۳۲ بار هم در بازی‌های تدارکاتی و دوستانه برای تیمش بازی کرد تا رکورد ۳۷۷ بازی با پیراهن این تیم را از خود به جای بگذارد. رکوردی که بسیار بعید است به راحتی جابجا شود.

در این جدول سید مهدی رحمتی با ۲۶۵ بازی رسمی با پیراهن استقلال در رده هشتم قرار دارد. پژمان منتظری، امیر حسین صادقی، جواد زرینچه، خسرو حیدری، آرش برهانی و صادق ورمزیار نفراتی هستند که در جدول رکوردداران بیشترین تعداد بازی بین فکری و رحمتی قرار دارند.

رحمتی و رکورد بیشترین تعداد کاپیتانی

سید مهدی رحمتی با اینکه هشتمین بازیکنی است که بیشترین تعداد بازی برای آبی پوشان را در کارنامه دارد، اما به لحاظ بستن بازوبند کاپیتانی این تیم پیشاپیش همه استقلالی‌ها قرار دارد.

رحمتی برای اولین بار در فصل ۸۵-۸۴ به استقلال پیوست و در مجموع ۳ مقطع و ۸ فصلی که در این تیم حضور داشت، در ۲۶۵ بازی رسمی به میدان رفت و در این بازی‌ها ۱۷۲ بار بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بست که این بیشترین تعداد کاپیتانی برای استقلال است. رحمتی ۱۶۶ بار از ابتدای بازی کاپیتان آبی پوشان بوده و در ۶ بازی هم بعد از تعویض کاپیتان‌های اول بازوبند این تیم را بسته است تا رکورددار بستن بازوبند کاپیتانی در این تیم باشد.

محمود فکری که بیشترین تعداد بازی با پیراهن استقلال را در کارنامه‌اش دارد، با ۱۴۹ بار بستن بازوبند کاپیتانی در این تیم بعد از رحمتی و زرینچه، سومین نفری است که بیشترین تعداد کاپیتانی را در این تیم دارد. فکری ۱۴۱ بار از ابتدای بازی به عنوان کاپیتان آبی پوشان وارد زمین شده و ۸ بار بعد از تعویض کاپیتان اول، بازوبند این تیم را از اواسط بازی بر بازو بسته است.

دیدار استقلال و شهرخودرو این اولین تقابل رحمتی و فکری در نقش سرمربیان دو تیم است و این بازی از ساعت ۱۵:۴۵ یکشنبه ۲۳ آذر در ورزشگاه امام رضا مشهد برگزار می‌شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا