ورزش

اسبقیان: محور تمام فعالیت‌های فدراسیون جانبازان پارالمپیک است

رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان با یادآوری مجوز دریافتی و تشریح فعالیت‌های پیش‌بینی در راستای آن گفت: از این پس محور تمام فعالیت‌های فدارسیون، پارالمپیک توکیو است.

سید محمد شروین اسبقیان در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه اخیراً فدراسیون پزشکی – ورزشی مجوز فعالیت‌های این فدراسیون برای برگزاری اردو و مسابقه در رشته‌های مختلف را صادر کرده است، در مورد برنامه‌هایی که اجرای آنها بر اساس مجوز جدید در برنامه است، توضیحاتی داد.

وی با بیان اینکه شرایط و اقدامات جهانی در رابطه با ویروس کرونا موید این است که پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به احتمال خیلی زیاد برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: بنابراین از این پس باید خیلی جدی تر به برنامه‌های آماده سازی برای ورزشکاران پارالمپیکی بپردازیم به خصوص که مدت زمان زیادی به آغاز این بازی‌ها باقی نمانده و از طرفی طی ماه‌های گذشته بسیاری از فعالیت‌های آماده سازی تحت تاثیر محدودیت‌های کرونایی کمرنگ و حتی منتفی شدند.

رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان با یادآوری اعمال دو هفته‌ای محدودیت‌های کرونایی در کشور ادامه داد: قول داده بودیم بعد از این دو هفته برای برگزاری اردو و مسابقات اقدام کنیم. در همین زمینه درخواست خود را به فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کردیم تا با دریافت مجوز لازم بتوانیم این مهم را در مناطق حائز شرایط لازم و به شرط عمل به پروتکل‌های بهداشتی اجرایی کنیم.

اسبقیان تصریح کرد: با در نظر گرفتن در پیش بودن پارالمپیک از این پس محور تمام فعالیت‌های فدراسیون در زمینه باشگاهی و ملی، این رویداد است و آماده سازی ورزشکاران و تیم‌های صاحب سهمیه برای حضور در آن؛ بر همین اساس برنامه ریزی برای برگزاری تمام مسابقات و اردوها هم بر این مبنا انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دور جدید فعالیت‌های فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان با مجوز جدیدی که در اختیار گرفته است از هفته آینده و با برگزاری رقابت‌های لیگ والیبال نشسته در اصفهان آغاز می‌شود، یادآور شد: برگزاری رقابت‌های باشگاهی در والیبال نشسته اتفاق مثبتی است برای ملی پوشان این رشته که طی ماه‌های گذشته درگیر مسابقه نبودند. حضور در لیگ می‌تواند روی آمادگی آنها تاثیر مثبتی داشته باشد.

رئیس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان همچنین دیگر برنامه‌هایی که بر اساس مجوز اخیر اجرای آنها در دستور کار این فدراسیون قرار گرفته را مرور کرد و گفت: برگزاری مسابقات والیبال نشسته بانوان در دی ماه پیش بینی شده است. قصد داریم لیگ بسکتبال با ویلچر را هم بعد از والیبال نشسته برگزار کنیم. برای برگزاری مسابقه و اردوی دوومیدانی کاران در اسفندماه هم به جمع بندی رسیده‌ایم. همچنین قصد داریم پاراوزنه برداران را هم در اردو داشته باشیم. البته آنها طی این مدت با حضور در فدراسیون یا در شهرهای خود پیگیر تمرینات‌شان بودند اما به زودی اردوی متمرکز ملی پوشان این رشته همراه با رکوردگیری را برگزار می‌کنیم.

اسبقیان با تاکید بر اینکه آغاز فعالیت‌های فدراسیون جانبازان و معلولان در عرصه ملی از اواخر همین ماه با برگزاری اردوی تیم ملی تیراندازی آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: تیراندازی اولین رشته‌ای است که اردوی ملی آن برگزار می‌شود. در ادامه و بعد از برگزاری لیگ والیبال نشسته، اردوی تیم ملی این رشته را هم برگزار می‌کنیم. به تدریج برای دیگر رشته‌ها مانند بسکتبال با ویلچر هم برگزاری اردو را پیش بینی می‌کنیم.

وی با تاکید بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در تمام مسابقات و اردوهای جانبازان و معلولان تصریح کرد: ورزشکاران شرکت کننده در هر یک از این رویدادها باید تست PCR بدهند و طی مدت حضور در مسابقه یا اردو، شرایط قرنطینه را رعایت کنند. محل برگزاری مسابقات و اردوها پیش از ورود و بعد از خروج ورزشکاران و تیم‌ها سم پاشی و ضدعفونی می‌شود. همچنین استفاده از ماسک برای همه و رعایت فاصله اجتماعی هم جزو الزامات است.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان با بیان اینکه در صورت نیاز و هماهنگ با ستاد مبارزه با کرونا تصمیمات جدی تر و سختگیرانه‌تری هم اتخاذ خواهد شد، گفت: اولویت حفظ سلامت ورزشکاران در هر شرایطی است. آماده سازی آنها برای پارالمپیک بعد از این اولویت قرار دارد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا