ورزش

صدیقی: به دنبال برگزاری لیگ ووشو در بهمن‌ماه هستیم/ در حد توان به برخی ملی‌پوشان کمک می‌کنیم

رئیس فدراسیون ووشو گفت: اگر بتوانیم هماهنگی لازم را انجام بدهیم به دنبال برگزاری لیگ آقایان و بانوان در بهمن ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

امیر صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص ارتباط فدراسیون با ملی‌پوشان ووشو در شرایط تعطیلی تمرینات اظهار داشت: در بحث قهرمانی بیکار نبودیم و اگر بتوانیم هماهنگی لازم را انجام بدهیم به دنبال برگزاری لیگ آقایان و بانوان در بهمن ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم. همین طور به دنبال برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در تالو نیز هستیم.

وی تصریح کرد: با ملی‌پوشان در تماس هستیم و شخصاً برخی مواقع با بچه‌ها صحبت می‌کنم. در این مدت نیز دو وبینار با حضور نزدیک به 150 نفر از ورزشکاران ملی‌پوش و کادرهای فنی برگزار و  ضمن توصیه‌های فنی، نکات مدنظر بچه‌ها را شنیدیم. از طرفی کادر فنی به صورت مداوم در حال رصد شرایط ملی‌پوشان شاخص و نظارت بر نحوه تمرینات آنهاست و فدراسیون نیز در حد توان به بخشی از این ورزشکاران کمک مالی می‌کند. امیدواریم هر چه سریعتر از این شرایط گذر کنیم، اما ورزشکاران شاخص ما در این مدت نیز از تمرینات به دور نبودند و با توجه به اینکه به صورت مداوم با آنها در ارتباط هستم، خدا را شکر بچه‌ها آماده هستند.

رئیس فدراسیون ووشو در خصوص قطعیت برگزاری لیگ ووشو گفت: با توجه به شرایط نمی‌توان با قطعیت گفت همه شرایط مهیا خواهد بود یا خیر. بنده و سایر همکاران تمام تلاش خود را می‌کنیم این اتفاق بیفتد. به باشگاه‌ها دستورالعمل و نحوه شرکت در مسابقات را اعلام و منتظور پاسخ آنها  تا هفته اول دی‌ماه خواهیم بود. مسابقات  لیگ آقایان به صورت متمرکز در دو هفته رفت و برگشت با یک فاصله زمانی برگزار خواهد شد، اما لیگ بانوان با توجه به تعداد تیم‌ها در یک دور برگزار خواهد شد.

صدیقی خاطرنشان کرد: برگزاری متمرکز مسابقات هزینه بیشتری برای باشگاه‌ها خواهد داشت و اگر آنها بتوانند از پس این هزینه‌ها بربیایند، به امید خدا لیگ را برگزار می‌کنیم. فدراسیون ووشو نیز دنبال این است که به باشگاه‌ها کمک کند تا این اتفاق بیفتد و برای ما مهم است که پویایی ووشو حفظ  و قهرمانان و مربیان ما در لیگ که بالاترین سطح مسابقات کشور است حضور داشته باشند. امیدواریم مسابقات تالو قهرمانی کشور را در تمامی رده‌های سنی برای آقایان و بانوان برگزار کنیم.

وی در خصوص تایید پروتکل‌های بهداشتی مدنظر فدراسیون ووشو از سوی فدراسیون جهانی گفت: فدراسیون ووشو در این مدت در حوزه‌های مختلف فعال بوده و یکی از این موارد نگارش و تهیه پروتکل‌های بهداشتی بوده است. این پروتکل‌ها را برای فدراسیون پزشکی ورزشی ارسال کردیم و آن را با همکاری دکتر لشکری رئیس کمیته پزشکی فدراسیون و فدراسیون جهانی کامل‌ و جامع‌تر کردیم و برای IWF ارسال کردیم. فدراسیون جهانی این پروتکل‌ها را در کمیته پزشکی خود مطرح و نقطه نظراتی را نیز اضافه کردند و به عنوان یک طرح کامل در اختیار تمام فدراسیون‌های عضو IWF  قرار گرفت.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا